Bilgisayar Mühendisliği için Laptop tavsiyesi

arda3499

Decapat
İyi forumlar arkadaşlar. Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Laptopum artık kullanılamaz hale geldiği için yeni bir laptop arıyorum. Laptopta oyun oynamayacağım. Programlama için kullanacağım ve dışarda kullanacağım için şarjının uzun gitmesini istiyorum fakat aklıma takılan birkaç konu var. Benim baktığım laptoplar hayliyle U serili işlemciye sahipler. U serisi Android Studio kullanırken sıkıntı çıkartır mı? Aklımda Msi Modern 14-A10rb modeliyle en ucuz Macbook Pro modeli var. Hangisini önerirsiniz? Macbook Pro Android Studio da sıkıntı yaratır mı bir bilginiz var mı? Ben U serili işlemcilere bakmakla hata mı yapıyorum? Msi Modern 14-A10rb batarya konusunda vadedileni veriyor mu? Bu arada evde kullandığım masaüstü bir bilgisayarım da var. Alacağım laptopu genelde dışarda kullanmayı amaçlıyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

İster istemez U veya H serisi arasında seçim yapmak zorundasın.U serisi şarjı uzun gider ama performans için H seçmen gerekir. 9750H güzel seçim olur. Ama mac üzerinde android emülatör nasıl olur bilemem.

Mobil taraf için yazılım geliştirmeyi düşünüyorsanız Macbook daha mantıklı olacaktır. Intel 3. nesil (i7 3630qm) işlemcinin olduğu dizüstünde bile Android Studio orta halli projelerde sıkıntı çıkartmıyor. Yeni nesil işlemcilerin o kadar güçsüz olacağını sanmıyorum.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Forumdaki diğer arkadaşları da merak ediyorum Msi’ın belirtiğim modelini kullanan arkadaşlar var mıdır acaba? @Recep Baltaş emin değilim ama siz bu modele geçmeyi düşünüyordunuz , geçtiyseniz memnun musunuz? bataryası gerçekten de vaadedileni veriyor mu?

U serisi işlemciler boyundan büyük işler yapıyor aslında. Şarj konusunda da güzel iş çıkarıyorlar. Bende i5 8265u + MX150 bir notebook var, m2 slotuna 256'lık bir SSD taktım, performansı inanılmaz. Yazılım için de oldukça yeterli, emin olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı