Bilgisayar mühendisliği için MacBook önerisi

GuiDoOm

Hectopat
Merhaba. Ben bu sene bilgisayar mühendisliğine başlayacağım, beni 3 sene idare edebilecek bir MacBook önerir misiniz?
Aklımda M2 MacBook Air vardı fakat uzun süreli kullanım için uygun değil diyorlar.
Sizce hangi MacBook'u almalıyım?

Air modelleri tercih edilebilir elbette, minimum 16 veya 32 GB RAM, 512 GB SSD (ekstra taşınabilir depolama ile daha fazla iş görür) tercih edilebilir. M.2 olursa tadından yenmez ama M1 ve türevleri de yeterince iyidir.

M1 Modeller Alınabilir. Eğer bütçen Fazlaysa Apple Yerine Başka Marka Laptop almanı Öneririm.

Neden?

Air modelleri tercih edilebilir elbette, minimum 16 veya 32 GB RAM, 512 GB SSD (ekstra taşınabilir depolama ile daha fazla iş görür) tercih edilebilir. M.2 olursa tadından yenmez ama M1 ve türevleri de yeterince iyidir.

Uzun süreli kullanımda yani 6 saat üstü bilgisayar başında durduğum zamanlarda bilgisayarda fan olmadığı için fark edebileceğim bir şekilde yavaşlama görülür mü?

Ben de senle aynı durumdayım ve M1 MacBook Air 8GB 256GB aldım. 1 Haftadır falan bende. Şu an deneyimlediğim kadarıyla gayet memnunum. M2 MacBook Air'a uzun süreli kullanım için uygun değil diyen kim :D?

Uzun süreli kullanımda yani 6 saat üstü bilgisayar başında durduğum zamanlarda bilgisayarda fan olmadığı için fark edebileceğim bir şekilde yavaşlama görülür mü?
Eğer aşırı sıcaklıklara çıkarsa işlemci kendi performansını kısıyor ve kısa bir süre sonra soğumasını sağlıyor. Normal kullanımda uzun saatler de olsa 30-35 derece çalışıyor benimki. Ağır bir işlem yapsan bile kolay kolay yavaşladığını görmezsin.

Son düzenleme:
Neden?

Hayir görülmez hocam. Giriş seviye M1 Air kullanıyorum 9 saat açık kaldı, işlem yaptım vs yarı yolda bırakmadı. Tecrübe ettim bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı