Bilgisayar mühendisliği ile yazılım mühendisliği farkı nedir?

josephsener

Kilopat
Yer
İstanbul
Bu sene tercih yapacağım ve 2 bölümünde puanlaması ile sıralaması birbirine yakın. Yazılım ile ilgiliyim şu an aktif olarak flutter ile ilgileniyorum daha önce de yapmış olduğum ve şu an yayında olan web siteleri var. Donanım kısmına da az meraklı değilim Arduino seti aldım kendime fakat başlamak bir nasip olmadı. Bu sektöre meraklıyım fakat bu iki bölüm arasındaki fark nedir? Hangi bölümü tercih edersem hem kariyer bakımından hem ekonomi bakımından daha iyidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar Muhendisligi, hatta CS.

Yazilim muhendisligi bilgisayar muhendisliginin alt dali, bence 4 sene edecek bir program degil eger icerisine Data analiz, yapay zeka vs gibi CS'in diger alt bolumlerini de sokusturmazlarsa.

En ideali CS okuyup Yazilim Muhendisligi ya da Data Science master'i yapmak.

Bu sene tercih yapacağım ve 2 bölümünde puanlaması ile sıralaması birbirine yakın. Yazılım ile ilgiliyim şu an aktif olarak flutter ile ilgileniyorum daha önce de yapmış olduğum ve şu an yayında olan web siteleri var. Donanım kısmına da az meraklı değilim Arduino seti aldım kendime fakat başlamak bir nasip olmadı. Bu sektöre meraklıyım fakat bu iki bölüm arasındaki fark nedir? Hangi bölümü tercih edersem hem kariyer bakımından hem ekonomi bakımından daha iyidir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı