Bilgisayar Mühendisliği İngilizce mi Türkçe mi Okunmalı?

Bu dilden öte bir durum. Mühendislik disiplini ve temelleri denilen şeyi İngilizce öğrenmek ve araştırma yaparken İngilizce yapmaya çalışmak çok çok önemli.

Türkçe kaynak yok bir kere. İngilizce bilsen bile, bölümü Türkçe okuyup, temelini Türkçe attıktan sonra, bunu İngilizce ile harmanlaman çok zor olur.
Dediğinize tamamen katılıyorum. Halihazırda çift anadal şeklinde biri İngilizce, biri Türkçe bir bölüm okuyan biri olarak, en azından B2 İngilizce bildiğim için Türkçe bölümümde çok defa işim inanılmaz kolaylaştı. Dediğiniz gibi Türkçe kaynak yok gibi bir şey.

İngilizce iyi bildiğini söylemiş konu sahibi. Ona istinaden yazdığım bir yorumdu.

Dediğinize tamamen katılıyorum. Halihazırda çift anadal şeklinde biri İngilizce, biri Türkçe bir bölüm okuyan biri olarak, en azından B2 İngilizce bildiğim için Türkçe bölümümde çok defa işim inanılmaz kolaylaştı. Dediğiniz gibi Türkçe kaynak yok gibi bir şey.

İngilizce iyi bildiğini söylemiş konu sahibi. Ona istinaden yazdığım bir yorumdu.

Ya geçen İstanbul'un tarihi ile alakalı bir konuda açtım İngilizce kaynaktan yararlandım. Acınası haldeyiz. :D (Tarihçilerimizin hakkını yemem ama. :) )

Yeni konular

Geri
Yukarı