Bilgisayar mühendisliği okumadan önce programlama öğrenmek

volkan956

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba ben lise 2. sınıf öğrencisiyim. İlerde bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Şimdi sizce ben Python programlama dilini öğrenmeye başlamalı mıyım yoksa üniversiteye bırakıp bilgisayarda kendimi başka türlü mü geliştirmeliyim? Şimdiden teşekkürler... Bu arada ilgim olan konular masaüstü ve yapay zeka programlama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle yavaştan Python öğrenmeye başlayabilirsin. Fakat, temelden başlamak gerekir. Direk olarak yapay zeka yazacağım diye başlama. Şimdilik programlamayı öğren. Yapay zeka ile üniversitede ilgilenebilirsin.
Bir de bu işle uğraşırken sınavları unutmamak gerekir. İkisini aynı anda başarabilirim diyorsan öyle bu işe başlamalısın. Yoksa iyi bir yer kazanmadığın sürece bu işler biraz zor oluyor.

Öğrenmenin sınırı yoktur. Ben ilkokul 5 te ögrenmeye basladim. Elimde AMD 486 CPU lu , MS-DOS lu bir makina vardı. O günler bana çok şey kattı. Erken başlamanın çok faydasını gördüm. Eğer zamanın varsa hemen başla.

Programlama öğrenmeye başla tabiki ama bilgisayar mühendisliği istiyorsun matematik çalışmalısın orada her şeyi öğretecekler sana yeterki matematiğin çok iyi olsun kötüyse hiç bulaşma mühendis olursun olmasına ama işsiz kalırsın. Ya da devlet kadrosunda müdür yapıyorlar bu bölümü seçmeden önce iyi düşünmelisin.

Ne kadar erken başlayabilirseniz o kadar iyi olur, illa ki üniversite zamanına kadar beklemen gerekmez. Ama öncesinde temel kavramları ve algoritma kurmayı öğrenmen lazım. Daha sonrasında Python diline başlayabilirsin ;).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı