Bilgisayar Mühendisliği okumak için neler gereklidir?

ErdemXsr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben 8. sınıfa gidiyordum ve bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. (bu bölümde yazılım öğreniyoruz degil mi? ) Ben yazılımcı hocama sorduğumda bana matematik gerektiğini söyledi ve benim matematiğim pert. Çok kötü ve ben matematiğimi geliştirmek istiyorum. Yazılımda hangi matematik konuları çıkar? 3 ay zamanım var. Gerekirse 3 ay boyunca çalışırım. Yeter ki ben o bölüme gireyim. Yardimci olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kendini matematikle barıştırmaya bak matematiğim çok kötü yapamıyorumdan çok, temel eksiğim çok o yüzden şu anki konuları yapamıyorum demek daha doğru olur öncelikle gidip antrenmanla matematik kitabı var ve sadece onu çöz temel yap daha sonrasında lisede verilen matematik derslerini kap okulda öğren evde tekrar et üniversite sınavında çok rahat yazılım mühendisliği kazanırsın.(Öneri: Antremanla Matematik 1 ilk çöz zaten birazcık aklına yatınca 2-3 lisede çözmeye devam edersin)

Merhaba ben 8. sınıfa gidiyordum ve bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. (bu bölümde yazılım öğreniyoruz degil mi? ) Ben yazılımcı hocama sorduğumda bana matematik gerektiğini söyledi ve benim matematiğim pert. Çok kötü ve ben matematiğimi geliştirmek istiyorum. Yazılımda hangi matematik konuları çıkar? 3 ay zamanım var. Gerekirse 3 ay boyunca çalışırım. Yeter ki ben o bölüme gireyim. Yardimci olur musunuz?
Matematik ve İngilizce gerekiyor. Matematik iyi düzeyde olması lazım.

4 yilin var daha.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek liselerinde yazılım bölümleri var artık, oradan başlayabilirsin. Üniversite sınavı için de deli gibi sayısal lazım sana. İş hayatı içinse İngilizce olmazsa olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı