Bilgisayar Mühendisliği okumak için neler gereklidir?

O kadar da üst düzey matematik falan gerekmiyor. Şu an bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Analitik ve algoritmik zekanı geliştirmen yeterli dostum.

Aynı durumdayız.
Dün matematikten 2 soru işaretledim.

O kadar da üst düzey matematik falan gerekmiyor. Şu an bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Analitik ve algoritmik zekanı geliştirmen yeterli dostum.

Sınavı yok mu bu bölüme girmek için? İşte sınavda sadece bu dediğiz 2 konuyu soracaklarını sanmıyorum matematik bayağı etki ediyor sınava.

Ben bilgisayar Teknisyeniyim mühendis olarak mezun olup gelen benim altımda staj görüyor gelişiyor, yaptığım işte 17 yılda bir kere bile ödeme alma dışında matematik işlemi yapmadım, ilk çağdan kalan , bir bilgisayar ya da Enigmayı çözme niyetiniz yoksa, o da. Çözüldü zaten. Matematik formaliteden ibaret.

Aynı durumdayız.
Dün matematikten 2 soru işaretledim.

Sınavı yok mu bu bölüme girmek için? İşte sınavda sadece bu dediğiz 2 konuyu soracaklarını sanmıyorum matematik bayağı etki ediyor sınava.
Hocam üniversite sınavından bahsediyosak evet netlerinizin yüksek olması gerekiyor. Ben Bilgisayar Mühendisliği öğrenciliği için demiştim.

Ben bilgisayar Teknisyeniyim mühendis olarak mezun olup gelen benim altımda staj görüyor gelişiyor, yaptığım işte 17 yılda bir kere bile ödeme alma dışında matematik işlemi yapmadım, ilk çağdan kalan , bir bilgisayar ya da Enigmayı çözme niyetiniz yoksa, o da. Çözüldü zaten. Matematik formaliteden ibaret.
Haklısınız hocam. Ben bu bölüme yeni başladığımda da başlamadan önce de herkesten duyduğum yok bayağı matematik işlemi yapacaksın yok şöyle yok böyle oysa ki 1 ve 2. sınıfta birkaç ders oluyor onun dışında iş hayatında da matematiksel işlemler çok çok az karşılaşılabilir durumlar.

Hocam üniversite sınavından bahsediyosak evet netlerinizin yüksek olması gerekiyor. Ben Bilgisayar Mühendisliği öğrenciliği için demiştim.

Haklısınız hocam. Ben bu bölüme yeni başladığımda da başlamadan önce de herkesten duyduğum yok bayağı matematik işlemi yapacaksın yok şöyle yok böyle oysa ki 1 ve 2. sınıfta birkaç ders oluyor onun dışında iş hayatında da matematiksel işlemler çok çok az karşılaşılabilir durumlar.
Eğitim sistemi zorla güzellik yapmaya çalışan bir sistem bazı şeyler, mantık için öğretilmiyor, biz öğretmiş olalım diye öğretiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi mühendisliği gidersen git matematik zaten şart. Sayısal sınava gireceksen zaten şart. Bu konu hakkında düşünmeye gerek var mı? Matematik yapamazsan herhangi bir mühendisliği nasıl yazacaksın zaten sıralama konusunda herkes seni sollamış olacak.

matematikte algoritma bilmen lazım inigilizcenin iyi düzeyde olması

1. Matematik,
  2. Fizik,
  3. Mantık (aslında bu bir matematik konusu, ayrı olarak görebilirsin)
  4. Kimya
  5. Okuduğunu anlama.
  6. Analitik Düşünce (yazılımda proje geliştirirken çok işine yarar)
Ayrıca ortalama üstü bir bilgisayar tecrübesi gerek. Yani önceden Bilgisayar ile aranın iyi olması pozitif bir yarar. Şu ana kadar verebileceğim en iyi yöntemler bunlar.

Geri
Yukarı