Bilgisayar Mühendisliği okunur mu ?

Berkecoskun

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Aklımda bilgisayar mühendisliği dolaşıyor bilgisayarla ilgilenmeyi seviyorum. Yapabileceğimi düşünüyorum fakat düşündüren şey şu forumlarda okuduğum yazılardan aldığım bilgilere göre genelde işsizlik var aklımı da bu kurcalıyor ya Allah korusun işsiz kalırsak gibi işsiz kalma ihtimali yüzde kaç bu meslek için ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar mühendisliği güzel fakat bir o kadar da zordur. Daha yaşın küçük, büyüdüğünde büyük ihtimal fikrin değişir. İşsizlik oranı yüzde ile ifade edilmez, şans işi biraz da. Malum Türkiye'de mühendislik yerin dibinde.

Merhaba. Ben şu anda mühendislik fakültesi öğrenciyim. Bölümü seçmeden önce ben de birçok kişiye sordum. Mühendislikte daima bir yarış ortamı var.Çünkü her yıl özel sektördeki ihtiyacın fazlasıyla öğrenci mezun oluyor. Ama ben tavsiye ederim. Mühedilikler arasında tercih edebileceğin güzel bir bölüm.

Merhaba. Ben şu anda mühendislik fakültesi öğrenciyim. Bölümü seçmeden önce ben de birçok kişiye sordum. Mühendislikte daima bir yarış ortamı var.Çünkü her yıl özel sektördeki ihtiyacın fazlasıyla öğrenci mezun oluyor. Ama ben tavsiye ederim. Mühedilikler arasında tercih edebileceğin güzel bir bölüm.
Bende son zamanlarda gördüğüm yorumlarla kesin olan kararım acaba olarak değişti. Evet iş güzel yıllarca uğraşırım ama aldığım para buna değer mi ?

Aldığın paraya deyip deymemesini şimdiden söyleyemeyiz alıcağın para sana bağlı kendini gelişitirip ispatlaman lazım iyi işler deneyim ister bir de senin ne olmak istediğin daha önemli istediğin işi dört elle sarılacağın için performansın daha yüksek olur o yüzden meslek seçerken parayı ilk değil ama başlarda düşünmen lazım

Aldığın paraya deyip deymemesini şimdiden söyleyemeyiz alıcağın para sana bağlı kendini gelişitirip ispatlaman lazım iyi işler deneyim ister bir de senin ne olmak istediğin daha önemli istediğin işi dört elle sarılacağın için performansın daha yüksek olur o yüzden meslek seçerken parayı ilk değil ama başlarda düşünmen lazım
Zaten parayı ilk düşünmüyorum ama bazı siteler 600-1000 arası 1200'den fazla alamassın diyor ? Ee neden o zaman okuyoruz giderim sanayide çalışırım sonra hava atarım mühendis değilim ama mühendis parası alıyorum. Yani evet bilgisayar müh. olsam dahi yinede en az 2000-2500 almak isterim ki zaten ben lise 1 okuyup bitirince bir yakınımla (oda bilgisayar müh.) database c++ falan çalışacağız artık inşallah kazanırsam beni havada kapsınlar bir zahmet :D

Ahahah. 1200'den fazla alamamak mı? Sanırm delirmiş olmalılar. Çünkü konu bilgisayar mühendisliği ve bu bölüm, işinde ilerledikçe daha fazla kazanacağın bir bölüm ( aklında olandan daha fazla ) devlette çalışırsan bilmem de özel sektörde çalışırsan 7500 dolar kazanan bir büyüğüm var ki ben daha yolun başlarındayım. Aklında soru işareti kalmasın. Seçtiğin en iyi mühendisliklerden birisidir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı