Bilgisayar mühendisliğinde iş bulma süreci nasıldır?

TeknoLee

Decapat
Daha fazla  
Ben tıp okuyorum ve bilgisayar mühendisliğine geçmeyi düşünüyorum. Aklımda bilgisayar mühendisliğiyle ilgili bazı sorular var. Öncelikle bilgisayar mühendisliğinden mezun olduktan sonra iş bulma süreci nasıl işler, bu süreç nasıl ilerler? Beni bu konuda bilgilendirebilecek bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Hocam sorularınıza cevaptan çok farklı bir öneride bulunacağım. Bilmiyorum bilgisayar mühendisliği kararınız kesin mi ama, düşünmenizi şiddetle öneririm.

Kesinlikle yazılım mühendisliği düşünün. Sadece Türkiye'de değil bütün AB ülkelerinde ve ABD'de bu konuda eksik var. İyi bir yazılım mühendis olup kendinizi geliştirebilirseniz internetten vs.. çok yüksek miktarlarda kazanmanız ve çok iyi yerlere gelmeniz olası. Yurtdışı planınız varsa da birebir bir tercih olur.

Ben Makine Mühendisliği mezunuyum, çok da seviyorum mesleğimi amma velakin keşke yazılım düşünseydim diyorum ara sıra.

Hocam sorularınıza cevaptan çok farklı bir öneride bulunacağım. Bilmiyorum bilgisayar mühendisliği kararınız kesin mi ama, düşünmenizi şiddetle öneririm.

Kesinlikle yazılım mühendisliği düşünün. Sadece Türkiye'de değil bütün AB ülkelerinde ve ABD'de bu konuda eksik var. İyi bir yazılım mühendis olup kendinizi geliştirebilirseniz internetten vs.. çok yüksek miktarlarda kazanmanız ve çok iyi yerlere gelmeniz olası. Yurtdışı planınız varsa da birebir bir tercih olur.

Ben Makine Mühendisliği mezunuyum, çok da seviyorum mesleğimi amma velakin keşke yazılım düşünseydim diyorum ara sıra.
Hocam tercih dönemi yaklaşıyor inşallah iyi olur, kafamda veterinerlik, yazılım ve bilgisayar var. Halam da bankada çalışıyor ve o da ısrarla yazilim diyor. Sizce de öyle mi bu üç meslek arasında?

Hocam tercih dönemi yaklaşıyor inşallah iyi olur, kafamda veterinerlik, yazılım ve bilgisayar var. Halam da bankada çalışıyor ve o da ısrarla yazilim diyor. Sizce de öyle mi bu üç meslek arasında?

Tabii ki yazılım. Gayet mantıklı, zor ama çalışmanın kökleri acı meyvesi tatlıdır.
16 yaşımdayım hayalım yazılım muhendisi olmak şu an HTML, CSS, JavaScript bunları büyük ölçüde kendi web sitemi yapabilecek kadar biliyorum. Python'da bitmek üzere onu öğreneceğim inşallah. :)

Çok mezunu var zordur bence.
Nereden mezun olduğuna ve kendine nelere kattığına bağlı.

Bilgisayar mühendisliği zaten yazılım da denebilir. Yani yurt dışında bilgisayar bilimleri var. Yazılım ağırlıklı. Türkiye'deki karşılığı b. mühendisliği.
Bilgisayar.

Yeni konular

Geri
Yukarı