Bilgisayar mühendisliğinde işsizlik riski ne kadar?

Penthos Music

Centipat
Daha fazla  
Lise 1'e geçtim ve bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ama mühendislikteki işsizlikten çok bahsediliyor ama şu ana kadar hatta yakalaşık bir 3 yıldır düşündüm, taşındım PC mühendisi olmaya karar verdim ama dediğim gibi aklımda şüpheler var. Daha yolun başındayım ondan sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mühendisle, mühendis diplomalıyı ayırmak gerekir. Makina mühendisiyle teknik ressamı; elektrik elektronik mühendisiyle kart tasarlama programı kullanabileniı; bilgisayar mühendisiyle de yazılımcıyı ayırmak gerekir. Mühendislik öğrencileri, mühendis diplomalılar da bu ayrımı yapamaz; sonuç da bu şekilde olur.

Bence iyi bir meslek ama tercihi biraz fazla bu yüzden iş bulma olanağı zor bir de kpps puanı yüksek diye biliyorum 85-90 gibi idi en son bir de bir bilgisayar mühendisinde olan özellikler sizde var mı? Bana sorarsanız bilgisayar ile uğraşman güzel bir şey bu size hayatta 1-0 önde götürebilir. Ama bence tıpı seç güzel insan önü açık bir meslek tabii bu senin kararın hayat senin ileriyi planla ve seç ben ileride nerede olucağım? Diye destek lazım ise Instagram'dan ulaşabilirsiniz.
İg: Tolgahantimurr.

Lise 1'e geçtim ve bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ama mühendislikteki işsizlikten çok bahsediliyor ama şu ana kadar hatta yakalaşık bir 3 yıldır düşündüm, taşındım PC mühendisi olmaya karar verdim ama dediğim gibi aklımda şüpheler var. Daha yolun başındayım ondan sormak istedim.
Bol bol proje geliştiren Bilgisayar Mühendisi işsiz kalmaz, işsiz kaldım diyenlerin çoğunluğu teorik bilgilerle işe girmeye çalışıyor. Bir Bilgisayar Mühendisi hiç proje geliştirmeyip Github gibi yerlere bir şey atmamışsa ben de işe almam zaten.

Her bölümde işsizlik ihtimali var. Ancak bilgisayar mühendisliği gibi bölümlerde kendini geliştirmen çok önemli. ''Dolu'' bir insan olursan iş bulma imkanın o kadar kolay olur. Sana lise hayatın için önerim şu, İngilizce'yi ana diline yakın öğrenmeye çalış, kendini zorla. Bunun haricinde lisende ya Almanca ya da Fransızca ders verilecektir. Onların da üzerine git. Ana dil kadar olmasa bile ne kadar öğrenirsen o kadar iyi olur, ileride seni rahat ettirir. Bilg. mühendisliği ile iligili ayrıntılı durumları üniversitede öğrenirsin zaten.

Geri
Yukarı