Bilgisayar mühendisliğinde üniversite iş ilişkisi (yurt dışı)

game developer

Kilopat
Arkadaşlar yurt dışında bir işe başvuracağımı varsayalım. Başvuracağım yer bir startup ya da orta halli bir şirket olsun bu şirkete alınırken benim Türkiye'de nereden mezun olduğumun çok bir önemi var mı? (tamam tabii ki koç vs. belki biraz fark ettirir fakat dünya sıralamasında ilk 300 de Türkiye'den bir üniversite bile yok bunu da göz önünde bulundurun )veya büyük şirketlerin yurt dışı kısmında çalışırken.

Arkadaşlar yurt dışında bir işe başvuracağımı varsayalım. Başvuracağım yer bir startup ya da orta halli bir şirket olsun bu şirkete alınırken benim Türkiye'de nereden mezun olduğumun çok bir önemi var mı? (tamam tabii ki koç vs. belki biraz fark ettirir fakat dünya sıralamasında ilk 300 de Türkiye'den bir üniversite bile yok bunu da göz önünde bulundurun )veya büyük şirketlerin yurt dışı kısmında çalışırken.

Kanka universite cok onemli değil onlar icin. Eger Türkiye'de ofisi varsa baska tabii. Tasarim beceri yaraticilik gostermen ana etken.

Sadece isimlerinin prestijini göz önünde bulundurarak cevap veriyorum, hayır. Yurt dışından kastınız Batı Avrupa, ABD vs. ise kimse Türk üniversitelerini bilmiyor. Belki Boğaziçi, Koç, Sabancı ayarında üniversitelerin ismini bir şekilde duymuş olabilirler sadece ama o da başvurunuzda fark yaratacak bir şey olmaz.

Çoğunlukla ismen fayda sağlayamasalar Türkiye üniversiteleri arasındaki fark (yurt dışında iş başvurusu için) daha iyi imkanlar, daha geniş bir ağ, daha iyi gelişim fırsatlarına göre belli olur.

Geri
Yukarı