Bilgisayar mühendisliğinden elektrik elektronik mühendisliğine geçmek

nakliyeci

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bu sene bilgisayar mühendisliğini isteyerek kazanmış biriyim ve 1.sınıfım.Hatta tercihlerimde bilgisayar mühendisliği harici bir şey yazmadım. Ama nedense bilgisayar mühendisliği hakkında içime bir pişmanlık, soğukluk geldi. Yazılım yazmayı seviyorum ama elektronik şeylerin daha çok ilgimi çektiğini fark ettim. Daha çok somut bir şeyler ortaya çıkarmak istiyorum. Olur da bölümü bırakırsam yazılımı tamamen çöpe atmayacağım zaten. İnternette aldığım kurslar ve C# ve Angular ile yaptığım ve geliştirdiğim bir e-ticaret sitesi var. Kısacası bu dönem sonu MYP hakkımı kullanarak başka bir üniversitenin Elektrik Elektronik Mühendisliğine geçeceğim. Benimle aynı veya benzer durumda olan biri var mı?

Bir de son bir şey soracağım. Ben mühendislikte aynı matematik, lineer cebir, fizik 1-2, programlama dili vs. gördüm. Araştırdığıma göre çok benzer dersler varmış. Bölüm değiştirirsem 1.sınıfta mı başlarım 2.sınıfta mı?

Merhabalar, ben de daha iyi bir şehir ve üniversite için bilgisayardan Elektrik-Elektroniğe geçmeyi düşünüyordum. Ben de sizin gibi yazılıma ilgili biriyim çöpe atmak da istemiyorum. Durumunuz ne oldu? Aktif olduğunuz bir zaman dönüş yapabilirseniz çok sevinirim.

Elektronik şeyler ilgini çektiği için EEM'ye geçersen, hayatta o bölümü bitiremezsin. Sinyal Sistemler, Kontrol teorisi, Komunikasyon Müh. dersleri, manyetizma...

İnan bana CS okuyup hobi olarka kendini elektronik devreler hakkında geliştirmeye çalışırsan daha rahat bir öğrencilik hayatı geçirirsin.

Elektronik şeyler ilgini çektiği için EEM'ye geçersen, hayatta o bölümü bitiremezsin. Sinyal Sistemler, Kontrol teorisi, Komunikasyon Müh. dersleri, manyetizma...

İnan bana CS okuyup hobi olarka kendini elektronik devreler hakkında geliştirmeye çalışırsan daha rahat bir öğrencilik hayatı geçirirsin.
Altına imzamı atayım. Ben 2.sınıf EEM okuyorum. Mezuna kalıp baya sıralamada geriledim doğuya gitmemek için EEM yazdım çünkü bana benzer bölüm dediler. Arduino ile robot kodlayacağım sanıyordum alakası yok. Sevmediğim bölümde olduğum için ders de çalışasım gelmiyor. Hani desem ortak derslere çalışayım iyi kötü mezun olayım kod öğreneyim ona da şevk kalmadı. Bu arada sizi görmüşken sorayım şuan 2.sınıfım mezun senesi de var yaşım ilerledi 21 oldum tekrar sınava girsem ve bilgisayara geçsem 26 yaşlarına kadar uzuyor mezuniyet. Sizce değer mi? yaşa takığım sorun olur mu? Yoksa iyi kötü eem bitirip yazılıma mı yönelmeliyim. Diploma takıntım var korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı