Bilgisayar ne zaman toplanır?

Bütçe
10000

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Max 10000TL bütçe ile bilgisayar toplamak istiyorum. Şu an elimde laptop Acer Nitro AN515 var önce onu satmam lazım. Onun üzerine 3000-4000TL daha ekleyip toplayacağım ama daha ucuz olsun diye Kasım'da büyük indirimler oluyormuş, o zamanı beklemeyi düşünüyordum ama başkaları da aynı fiyatları indirimli diye yazıyorlar diyor. Bir de 3000 serili ekran kartları çıkacakmış galiba. 3000 seriler sanırım çok pahalı olur, 10bin TL'yi geçemem. RTX 2070 Super almayı düşünüyordum, sizce Kasım'da ucuzlar mı indirim ne kadar olur beklemeli miyim? Yoksa laptopumu satar satmaz alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Max 10000TL bütçe ile bilgisayar toplamak istiyorum. Şu an elimde laptop Acer Nitro AN515 var önce onu satmam lazım. Onun üzerine 3000-4000TL daha ekleyip toplayacağım ama daha ucuz olsun diye Kasım'da büyük indirimler oluyormuş, o zamanı beklemeyi düşünüyordum ama başkaları da aynı fiyatları indirimli diye yazıyorlar diyor. Bir de 3000 serili ekran kartları çıkacakmış galiba. 3000 seriler sanırım çok pahalı olur, 10bin TL'yi geçemem. RTX 2070 Super almayı düşünüyordum, sizce Kasım'da ucuzlar mı indirim ne kadar olur beklemeli miyim? Yoksa laptopumu satar satmaz alınır mı?
Bu kadar beklemişsiniz bence Kasım beklenir ben çok gerçek indirim gördüm. Ondan önce 11.11 var ona da bakabilirsiniz.

Açıkçası indirimler olabilir ama çok şanslı olmanız gerek. Hemen toplamanız lazım dolar daha da uçar.
Şöyle bir sistem topladım bakabilirsiniz (R7 3700X yapmaya çalıştım ama 10.5k gibi bir fiyata çıktı)

.

.

.

.

.

.

.

Kim bilir bir ay içinde şu isim altında kaç tane konu açıldı. Dostum ben sana söyleyeyim. Dolar, akan bir şelale gibidir. Asla durmaz. Yani bu demek oluyor ki devamlı artacak.

Eğer şimdi almazsan ileride çok daha pahalıya toplarsın.

Kim bilir bir ay içinde şu isim altında kaç tane konu açıldı. Dostum ben sana söyleyeyim. Dolar, akan bir şelale gibidir. Asla durmaz. Yani bu demek oluyor ki devamlı artacak.

Eğer şimdi almazsan ileride çok daha pahalıya toplarsın.

10bin TL'lik dolar yapıp kasım'a kadar bekleyip doları bozup almak mantıklı mı sizce?

Açıkçası indirimler olabilir ama çok şanslı olmanız gerek. Hemen toplamanız lazım dolar daha da uçar.
Şöyle bir sistem topladım bakabilirsiniz (R7 3700X yapmaya çalıştım ama 10.5k gibi bir fiyata çıktı)

.

.

.

.

.

.

.
Gigabyte RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8G GV-N207SWF3OC-8GD 256 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe O ekran kartı yerine bu daha sağlıklı olmaz mı ? Bilmediğimden soruyorum.

İndirimler yapilsa da kasım'da bugünden daha pahalı olacagina eminim. Ben gecen haziran ilk cumasi başladım temmuz 10U gibi bitirdim parcalari toplamayi ki çoğunu Gaming gecesinden aldim monitör dahil 7500 gibi tuttu şu an direk ince hesap girip parcalari seçtiğimde 9500 yapiyor. Türkiye'de fiyatlar hep artiyor Ocak'ta benim sistemin aynisini dizen 6000E dizmisti. 5600XT Pulse 2150 aldim, 3600'u 1200'e aldim su anki fiyatlara bakarak karsilastir. Kur düşmediği surece fiyatlar aratacak ki ben düştüğünü gormedim bu ulkede :)

Geri
Yukarı