Çözüldü Bilgisayar "no Signal" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nexsuz

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarı 20 dakika boş bıraktım, Steam'den CS:GO'yu güncelliyordum ve geldiğimde ekranda "no Signal" yazısı vardı. En başta uyku moduna geçtiğini zannettim, klavyede birkaç tuşa bastım, fareyi hareket ettirdim tuşuna tıkladım görüntü gelmemeye devam edince bilgisayarımın tuşundan kapattım. Açtığımda görüntü gelmemeye devam etti. Kasa açılıyor ışıklar yanıyor, tüm donanım fanları dönüyor.

Denediğim yöntemler
RAM'i ve ekran kartını söktüm uçlarını silgiyle sildim geri taktım, BIOS pilini tak çıkar yaptım, HDMI kablomdan şüphelendim yenisini aldım ve öncesinde çalışır vaziyette olduğunu aldığım yerde test ettim, Clrtc'ye on saniye tornavida ile temas ettirdim, başka prizlerde denedim üçlü prizden hariç duvara ayrı ayrı taktım.

Ek olarak unuttum mazur görün,
2-3 ay arası açık değildi bilgisayar.

Çözüm
PC yi kapatın. Kasaya gelen gücü kesin. Power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basarak statik elektrik boşalttıktan sonra bellekleri çıkartıp yerlerine tekrar sağlam şekilde oturtun. Donanımların ve kabloların yerlerine sağlam şekilde oturduklarına emin olduktan sonra sistemi tekrar çalıştırın.
Donanım sök-tak yapılacağı zaman mutlaka statik elektrik boşaltın.
Uzun süre dokunmadım az önce açtım ve bios settings için setup yazıyordu f1'e bastım ve devam ettim aynı bios default dedim ve save and exit yaptım. Sonrasında yine sonuç aynı şimdi dediklerinizi yapmayı denicem teşekkürler.

En sonunda halledebildim. Arkadaşın dediği gibi statik elektriklenmeyi başlat tuşuna fişleri çektikten sonra 5-6 defa basarak attım ardından bütün kabloları çıkarttım pc ledleri dahil, bios pilini 2 dakika beklettim elimde ısıttım (yararı oldumu bilmiyorum ama denediğim yolda olduğu için yazdım) ,başka 3'lü priz buldum onu taktım, CLRTC yazan yere tornavidayı 2 dişe de değecek şekilde tuttum.

Ek olarak söylemeyi unutmuşum sata(ssd) kablosunu çıkarıp BIOS' u açtım ardından orda çok yere dokunmadan bir kaç değişiklik yaptım ve bilgisayarı kapatıp sata kablosunu öncekinden farklı bir sata girişine taktım.

yardımcı olan olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.
Dediğim gibi 20 dakika boş bıraktım, Steam'den CS:GO'yu güncelliyordum ve geldiğimde ekranda "no Signal" yazısı vardı. En başta uyku moduna geçtiğini zannettim, klavyede birkaç tuşa bastım, fareyi hareket ettirdim tuşuna tıkladım görüntü gelmemeye devam edince bilgisayarımın tuşundan kapattım. Açtığımda görüntü gelmemeye devam etti. Kasa açılıyor ışıklar yanıyor, tüm donanım fanları dönüyor.

denediğim yöntemler
RAM'i ve ekran kartını söktüm uçlarını silgiyle sildim geri taktım, BIOS pilini tak çıkar yaptım, HDMI kablomdan şüphelendim yenisini aldım ve öncesinde çalışır vaziyette olduğunu aldığım yerde test ettim, Clrtc'ye on saniye tornavida ile temas ettirdim, başka prizlerde denedim üçlü prizden hariç duvara ayrı ayrı taktım.

Ek olarak unuttum mazur görün,
2-3 ay arası açık değildi bilgisayar.

Ekran kartın soğuk lehime geçmiş olabilir. Onboard varsa oradan dener misin?

Hdmi kablosu gevşemiş olmasın 😀, işyerinde sigorta attı diye elektrik teknisyeni çağırmıştık, adam cihazınızın fişi takılı değil demişti
HDMI kablosundan çok şüpheleniyordum zaten, akşam saatlerinde yenisini aldım ve değişen bir şey olmamıştı ama uyardığınız için teşekkür ederim.

PC yi kapatın. Kasaya gelen gücü kesin. Power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basarak statik elektrik boşalttıktan sonra bellekleri çıkartıp yerlerine tekrar sağlam şekilde oturtun. Donanımların ve kabloların yerlerine sağlam şekilde oturduklarına emin olduktan sonra sistemi tekrar çalıştırın.

Uzun süre dokunmadım az önce açtım ve bios settings için setup yazıyordu f1'e bastım ve devam ettim aynı bios default dedim ve save and exit yaptım. Sonrasında yine sonuç aynı şimdi dediklerinizi yapmayı denicem teşekkürler.

En sonunda halledebildim. Arkadaşın dediği gibi statik elektriklenmeyi başlat tuşuna fişleri çektikten sonra 5-6 defa basarak attım ardından bütün kabloları çıkarttım pc ledleri dahil, bios pilini 2 dakika beklettim elimde ısıttım (yararı oldumu bilmiyorum ama denediğim yolda olduğu için yazdım) ,başka 3'lü priz buldum onu taktım, CLRTC yazan yere tornavidayı 2 dişe de değecek şekilde tuttum.

Ek olarak söylemeyi unutmuşum sata(ssd) kablosunu çıkarıp BIOS' u açtım ardından orda çok yere dokunmadan bir kaç değişiklik yaptım ve bilgisayarı kapatıp sata kablosunu öncekinden farklı bir sata girişine taktım.

yardımcı olan olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı