Bilgisayar Oynarken Kendimi Nasıl Koruyabilirim?

Paul WalkeR4

Hectopat
Yer
Karaman
Daha fazla  
Arkadaşlar günümün yarısı bilgisayar ile geçiyor. Sisli sanki bulanık görüyorum. Gözlerimi nasıl korurum?

Son düzenleyen: Moderatör:
acaba pc oynarken kullanabileceğimiz gözümüzü pc ve telefonlardan koruyan gözlükler var mı?bozulmaması için

Mavi ışık filtreli gözlük alabilirsin. Okullar iki haftalığına açıldığında gözlerimin uzağı göremediğini fark ettim. Gözlük camına bir de mavi ışık filtresi eklediler. Bulanık görüyorsanız bir göz doktoruna gidin bazı yerlerde mavi ışık filtresini bedavaya yapıyorlar.

İlk başta gözlerinizin bozukluğu olmasa bile doktora gidip kaç derece olduğunu öğrenmeniz lazım ve doktor gözlük verirken bilgisayar başında çok durduğunuzu belirtin.

Koruyucu gözlük almalısın fakat bu direkt piyasada "Bilgisayar ışınlarından koruyan gözlük" gibi bir adla satılmaz, göz doktoruna gidip göz numaralarını alarak uygun bir gözlük almalısın. Sadece koruyucu değil dinlendirici olması da gerektiğinden ölçülerin önemli.

Bilgisayar oynamayarak. Oynamayarak değil de azaltarak, her şeyin fazlası zarar.
hocam ben pc kullanırken pek bi bulanıklık hisstemiyorum hemen ama telefonu bi 10 dkk veya 30 dkk kullanim hemen etrafı bulanık görmeye başlarım dışarda dolaştığım zaman etrafıda net görürürm bir sıkıntım yoktur 7 yıldır laptop kullanıyorum şükür daha gözlük kullanmıyorum şimdi yeni pc topluyorum da 3 lü monitör sistemi yapıcam Flexyarm 301 3 Adet Monitör Taşıyan Askı Kolu bacağı bu birde 3 tane monitör alıcam acaba bildiğiniz bir kaç şey var mı göz sağlığı açısından?
Koruyucu gözlük almalısın fakat bu direkt piyasada "Bilgisayar ışınlarından koruyan gözlük" gibi bir adla satılmaz, göz doktoruna gidip göz numaralarını alarak uygun bir gözlük almalısın. Sadece koruyucu değil dinlendirici olması da gerektiğinden ölçülerin önemli.
hocam o zaman 10 saat pc kullansan zarar olmaz dimi

hocam ben pc kullanırken pek bi bulanıklık hisstemiyorum hemen ama telefonu bi 10 dkk veya 30 dkk kullanim hemen etrafı bulanık görmeye başlarım dışarda dolaştığım zaman etrafıda net görürürm bir sıkıntım yoktur 7 yıldır laptop kullanıyorum şükür daha gözlük kullanmıyorum şimdi yeni pc topluyorum da 3 lü monitör sistemi yapıcam Flexyarm 301 3 Adet Monitör Taşıyan Askı Kolu bacağı bu birde 3 tane monitör alıcam acaba bildiğiniz bir kaç şey var mı göz sağlığı açısından?

Bilgili değilim hocam, gerçekten o kollara 1000tl verecek misiniz?

yani bizde ortam böyle knk nabalım 10 saat 15 saat aşşağısı kurtarmıyor

Geri
Yukarı