Bilgisayar oyun açılırken ya da oynarken kapanıyor

Ahtimes

Femtopat
Daha fazla  
Valorant ya da herhangi bir oyun açılırken ekran kartı 90 derece oluyor ve oyun açıldıktan 5 dk sonra değişik renkler çıkıyor ve bilgisayar yeniden başlıyor. 1 hafta önce işlemcinin termal macununu değiştim. Ekran Kartım: AMD Radeon R7 250. bir de ekran kartının macununu değiştim, kasanın temizliğini de yaptım. Bilgisayarım masaüstü.

Valorant ya da herhangi bir oyun açılırken ekran kartı 90 derece oluyor ve oyun açıldıktan 5 dk sonra değişik renkler çıkıyor ve bilgisayar yeniden başlıyor. 1 hafta önce işlemcinin termal macununu değiştim. Ekran Kartım: AMD Radeon R7 250. bir de ekran kartının macununu değiştim, kasanın temizliğini de yaptım. Bilgisayarım masaüstü.
soğutma kısmında sıkıntı olabilir bir arkadaşımda da aşırı ısınmadan böyle oluyordu

GPU AMD Radeon R7 250 2 GB CPU AMD fx(tm) eight core 3.50 ghz Anakartdan emin değilim ama anakartı 2 gün önce aldım kasada 5 fan var cpu da bakır işlemci soğutucu var Power supply 500 W onu da yeni aldım. RAM 8 GB
soğutma kısmında sıkıntı olabilir bir arkadaşımda da aşırı ısınmadan böyle oluyordu
soğutmada bir sıkıntı yok
Muhtemelen ekran kartının soğutucu bloğunu takamadınız.
O da takılı termal macununuda değiştim
değiştirmediğim tek parçalar RAM ssd ve hdd ler
Bu arada sadece ekran gidiyor mesela bilgisayar kapansa bile yeniden başlayana kadar discorddan arkadaşlarım beni duyuyor ben de onları duyuyorum

Son düzenleme:
Hocam dediğin şey ekran kartının ısınmasından oluyor. Güvenlik önlemi olarak kendini durduruyor kart. Bunun tek açıklaması termal macunu sürdükten sonra kartın soğutucu bloğunu olması gerektiği takamadığından oluyordur.

Hocam dediğin şey ekran kartının ısınmasından oluyor. Güvenlik önlemi olarak kendini durduruyor kart. Bunun tek açıklaması termal macunu sürdükten sonra kartın soğutucu bloğunu olması gerektiği takamadığından oluyordur.
ben de öyle düşünüyorum dostum kontrol etmende fayda var

Takılı olduğundan eminim hatta şuan elimde. Yanmış olabilir mi ve eğer yandıysa yeni bir ekran kartı alırsam sorunum düzelir mi ?

Geri
Yukarı