Bilgisayar oyun açınca kapanıyor

Empty1

Kilopat
Merhaba. Bilgisayarıma yeni windows10 formatı attım, bilgisayar eğer oyun açarsam açıldığı anda, hiçbir şey yapmadan beklersem 5-10 dk arası kendi kendine kapanıyor. Fanlarım çalışıyor, bir anormallik yok. Sıcaklık değerleri bu şekilde şu an.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 44
  • 1.gif
    1.gif
    16,7 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
PSU Everest EPS-6600 650W yaklaşık 3 senedir kullanıyorum, kontrol ettim fanı çalışıyor, çalışmayan fan yok bilgisayarda şu an. Başka konularda baktım PSU kaynaklı olabilir denmiş.

Sistem özelliklerini ekledim.

İşlemci 30-40 derece arası, az önce OCCT programı ile test yaptım bir süre sonra fanlar hızlandı ve bilgisayar kapandı sanırım cidden güç sorunu var.

Dosya Ekleri

• 22.png
    22.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 29
  • 33.png
    33.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 22
Denetim masası/güç seçenekleri hangisi seçiliyse yanında plan ayarlarını değiştire tıkla. Gelişmiş güç ayarlarını değiştir işlemci güç yönetimi.
En düşük işlemci durumu %50 en yüksek işlemci durumunu %80 yap ben böyle çözdüm.

Bana sıcaklık sorunu gibi geldi ama fakat farklı bir güç kaynağı ile deneme yapmalısınız.

Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım çok daha ağır oyunlar oynarken fan ve sıcaklık artıyordu ama kapanma olmuyordu. Dediğim gibi tüm fanlarda çalışıyor.

Denetim masası/güç seçenekleri hangisi seçiliyse yanında plan ayarlarını değiştire tıkla. Gelişmiş güç ayarlarını değiştir işlemci güç yönetimi.
En düşük işlemci durumu %50 en yüksek işlemci durumunu %80 yap ben böyle çözdüm.

En düşük %5 en yüksek %100'dü şimdi dediğin gibi yaptım bir deneyeyim oyuna girip.

Yeni konular

Geri
Yukarı