Bilgisayar oyun oynarken kapanıyor

atilla12

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarım oyun oynarken, gayet güzel giderken, hiçbir kasma donma sorunu yaşamazken birden kendini kapatıyor. Elimi kasaya koyuyorum, fazla bir ısınma yok. Zaten sıvı soğutma sistemim var, ekran kartımın da çok ısındığını düşünmüyorum. Bu sorunla çok karşılaşıyorum ve sadece bilgisayarı zorladığımda kapanıyor. Nedeni ne olabilir?

Bilgisayarı zorlayınca kapanıyorsa, büyük ihtimal ısı problemi var. Msi afterburner ile oyun içinde sıcaklık değerlerine bakınız.

Çok yüksek ihtimalle CPU soğutucu ile ilgilidir veya ekran kartı driverında sorun varsa Boot atıyordur. Boot mu atıyor yoksa kapanıp açılmıyor mu hiç?

Hocam PSU yeterli güç sağlayamadığı için olabilir mi?
Tam olarak bir şey demek yanlış olur.
RAM'de olabilir. PSU'da olabilir. HDD varsa HDD kaynaklı da olabilir. Sıcaklık kaynaklı da olabilir. Yazılımsal bir sorun da olabilir.
Hangi oyunları oynarken kapanıyor?
Sisteminiz nedir?
BIOS güncel mi?
Sıcaklık kaynaklı olmadığına emin misiniz?
Bazı arkadaşların temizlik yapıp termal macun sürdükleri halde bilgisayarları kapanıyordu mesela.

Çok yüksek ihtimalle CPU soğutucu ile ilgilidir veya ekran kartı driverında sorun varsa Boot atıyordur. Boot mu atıyor yoksa kapanıp açılmıyor mu hiç?
İşlemcim ısınınca kapanıyor. Yani işlemciyle alakalı ise kapanır tekrar açılmaz. Boot ise yeniden başlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı