Bilgisayar oyun oynarken kapanıyor

batuha

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni topladım işte, vatanda parçaları topladılar vs... Ekran kartını aldım ben taktım fakat ekran kartında VGA girişi olmadığı için HDMI to VGA dönüştürücüsü aldım bağladım. Her şey güzelken oyuna girdiğimde 2 3 DK sonra bilgisayar kapanıyor tekrar açılıyor neden?

Sadece oyun oynarken mi oluyor? İşlemci ısınızı kontrol edin. Soğutucu yerinden çıkmış olabilir. Ya da yazılımsal bir sorun da olabilir. Format atıp baştan kurmayı deneyin. Bir de belirli aralıklarda mı atıyor? Mesela oyunlar hep aynı yerde mi kapanıyor?

Bu gibi sorularda pc özelliklerinizi yazmadığınız ve bizi zora soktuğunuz için öncelikle çok teşekkür ederim. Güç kaynağınız sisteminizin tam performanslı kullanımında çektiği gücü karşılamıyor olabilir. RAM'ler bir yerde yetişmiyor olabilir. İşlemciniz aşırı ısınmış olabilir. Ekran kartınız aşırı ısınmış olabilir. Ya da sistemde arka planda çalışan programlar olabilir veya virüs olabilir. Bunları sırasıyla kontrol ederek elersiniz sorunun ne olduğunu anlarsınız.

Hocam aynı sorun bendede var ekran kartı aldım gt 1030 gigabyte'den
pc özelliklerim:
4 gb ram
intel core i5 4570
gt 1030 nvidia 2 gb
64 bit psu 400w
pc işlemcisini termal macununu yeniledim temizledim içini format attım ama düzelmedi genelde oyun oynarken kapanmıyor.Normal boştayken bilgisayar kapanmıyor ve sanırım işlemci sıcaklıkları yanlış gösteriyor boştayken 30 civarı oyunda 40 sizcede az değilmi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı