Bilgisayar oyunları sıkıcı geliyor

Aynı ben. Sen hayattan sıkılmışsın.
hayatsız gibi lol veyatta dota da oynayabilirim ama sağlığımı etkileyeceğinden dolayı böyle birşey yapmak istemiyorum (hem bağımlılık hem de sinir krizi) o yüzden artık ne yapacağımı bilmiyorum hayatın beni götürdüğü yere doğru sürüklenip gidiyorum

Hocam en iyisini yapıyorsun saatlerce bilgisayar başında kalıp oyun oynamanın neresi iyi zaten? Duruş bozukluğu mu dersin hareketsizlik mi dersin bir sürü hastalık. Çık dışarıda gez ya da spor salonuna yazıl spora git en kötü dizi ya da film izle daha iyi oyun da oyna ama fazla takılma bence.

Sana bir tavsiye: Bilgisayarın çok kötü değilse bilmediğin pogramları öğrenebilirsin ya da bildiğin programları geliştirebilirsin. Ama bu programlar işine yarayacak değil de zevk için yapacağın programlar olursa daha da güzel olabilir. Öğrenmeni tavsiye ettiğim programlar aşağıdadır. Bunlar sadece bir öneri, başka programlara da bakabilirsin tabi ki. Bu programlar dışında değişikli olarak bilgisayarına GNU/Linux dağıtımı yükleyip başka alanlarda kendini de geliştirebilirsin.

Kdenlive | Libre Video Editor :Video Düzenleme Programı
Draw Freely | Inkscape :Vektörel Çizim Programı
Krita :Raster(piksel) Çizim Programı
GIMP :Raster(piksel) Çizim Programı

Oynamayın. Başka hobiler bulun kendinize. Spor yapın. Film izleyin. Bir entrüman çalmayı öğrenin. Edebiyat'la ilgilenin (edebiyatı bir ders değil sanat olarak görün, ki öyle zaten). Eğer notlarınız iyi değilse derslerinize önem gösterin.

Geri
Yukarı