Bilgisayar oyunlarının aslında şiddetten uzaklaştırması

Oyunlar stres atmak için birebirdir. Şu haberi gördüğüm günden beri haber izlemem;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bari "Mine Craft" yazmayaydınız e cahiller.
Bir şey bilmeden konuşuyorlar işte.

Bu oyunlara böyle yaklaşım dümdüz geri kafalılık. Oyunlar insana gerçekte yapamadığını oyunda yapma imkanı tanıyor. Nedense hâlâ bunu anlamış değiller. Bence oyunlar çok abartılmadığı sürece (bağımlı olma vb.) kimsenin oynama demeye ve kötülemeye hakkı yok. Haberlerde görüyorum daha doğrusu görüyoruz. Yok işte ''Ebeveynler dikkat! Oyundaki tehlike'' ulan insan keyif alıyor onu da bozuyorsunuz. Oyunu insanlara kötü diye beyinlerine kazıtmaya çalışıyorlar. Devir teknoloji devri ama bizi sanki taş devrine götürmeye çalışıyorlar resmen.

Bir şey bilmeden konuşuyorlar işte.

Bu oyunlara böyle yaklaşım dümdüz geri kafalılık. Oyunlar insana gerçekte yapamadığını oyunda yapma imkanı tanıyor. Nedense hâlâ bunu anlamış değiller. Bence oyunlar çok abartılmadığı sürece (bağımlı olma vb.) kimsenin oynama demeye ve kötülemeye hakkı yok. Haberlerde görüyorum daha doğrusu görüyoruz. Yok işte ''Ebeveynler dikkat! Oyundaki tehlike'' ulan insan keyif alıyor onu da bozuyorsunuz. Oyunu insanlara kötü diye beyinlerine kazıtmaya çalışıyorlar. Devir teknoloji devri ama bizi sanki taş devrine götürmeye çalışıyorlar resmen.
Ve bu yüzden haberlerden nefret ediyorum.

Oyundan ne anlıyorsunuz onun yerine TV Dizi izleyin Kadına şiddet var o var bu var.
(burada yazamadım bak adamlar TV'de yayınlıyor.)

Oyunlar stres atmak için birebirdir. Şu haberi gördüğüm günden beri haber izlemem;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bari "mine craft" yazmayaydınız e cahiller.

Burada arada yanan Ersin Çakı olmuştu :(.

Haberlerde çok çıkıyor yok oyunlar şiddete özendiriyor bilmem ne. Aslında oyunlarda hırsını oyundaki karakterlerden çıkardığın için şiddete eğilim azalıyor. Ben eskiden bayağı bir celalliydim ama şiddet içerikli oyunlar oynayarak (GTA 5, Mafia vb.) sinirlerimi yatıştırdım. Eskiden ufak şeylere bile kızardım ama şimdi hiçbir şeyi umursamıyorum. Bu haber kanallarının oyunlarla ne alıp veremediği var anlamıyorum.
Şiddetin kralı Manhunt'ta var :D

Tam olarak nasıl şiddetten uzaklaştırıyor? Oyunlar sayesinde eline silah almayan milyonlarca kişi silahların nasıl çalıştığını, nasıl nişan alınması gerektiğini öğreniyor.

Geri
Yukarı