Bilgisayar Parça Değişikliğinden Sonra Ne Yapılmalı?

kednye3

Centipat
Arkadaşlar merhaba sistemimde değişiklik yapmak istiyorum. Sistem özelliklerimi sizinle paylaşmak isterim.

• İşlemci: Ryzen 3 2200G
  • Ekran Kartı: RX 570 4 GB
  • RAM: 16 GB 3000 MHz
  • Anakart: MSI A320M-A Pro
  • Depolama: 240 GB SSD
  • PSU + Kasa: Corsair Spec-Delta RGB 550W 80+ Bronze

Kasada yapmak istediğim değişiklikleri sizlerle paylaşmak istiyorum ve bir yanlışım varsa sizden yardım bekliyorum. Kesinlikle değiştirmek istediğim ilk ürün işlemci düşündüğüm ise: Ryzen 7 2700X bu işlemciyi aldıktan sonra ne yapmam gerekir? Bilgisayarda yoksa taktıktan sonra direkt çalıştırabilir miyim? En merak ettiğim 550W PSU işelemci ve ekran kartını taşır mı?
Aslında ayrıca 1 TB hard disk de almak istiyorum 7200 RPM'lik ama onu aldıktan sonra yapılması gerekenleri yazarsanız çok sevinirim. Bir tavsiyeniz varsa onu da duymak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığınız tüm parçalar direk tak çalıştır hocam. İşlemcide macun ve fan yerleşimine dikkat edin yeter. PSU da yeterli.

Arkadaşlar merhaba sistemimde değişiklik yapmak istiyorum. Sistem özelliklerimi sizinle paylaşmak isterim.

• İşlemci: Ryzen 3 2200G
  • Ekran Kartı: RX 570 4 GB
  • RAM: 16 GB 3000 MHz
  • Anakart: MSI A320M-A Pro
  • Depolama: 240 GB SSD
  • PSU + Kasa: Corsair Spec-Delta RGB 550W 80+ Bronze

Kasada yapmak istediğim değişiklikleri sizlerle paylaşmak istiyorum ve bir yanlışım varsa sizden yardım bekliyorum. Kesinlikle değiştirmek istediğim ilk ürün işlemci düşündüğüm ise: Ryzen 7 2700X bu işlemciyi aldıktan sonra ne yapmam gerekir? Bilgisayarda yoksa taktıktan sonra direkt çalıştırabilir miyim? En merak ettiğim 550W PSU işelemci ve ekran kartını taşır mı?
Aslında ayrıca 1 TB hard disk de almak istiyorum 7200 RPM'lik ama onu aldıktan sonra yapılması gerekenleri yazarsanız çok sevinirim. Bir tavsiyeniz varsa onu da duymak isterim.

İşlemciyi direkt takarak çalıştırabilirsiniz.
PSU'nuz yeterli olur diye düşünüyorum.
Yeni HDD alacaksanız elinizde bir adet Sata kablosu olmasına dikkat edin. Yoksa almanız gerekecek. Onu da Sata kablosu ile anakarttaki Sata girişlerinden birisine takarak kullanabilirsiniz.

550W psu yeterli olabilir lakin ileride ekran kartınızı değiştirirseniz yetmeyebilir.600Watt yada 650W PSU öneririm ben hocam şahsen.Bunların dışında İşlemciyi söküp takarken dikkat etmeniz gerekir en ufak bir hatada altındaki pinleri yamultma ihtimaliniz var.İşlemci fanının vidalarını iyice sıkmanız lazım sıcaklık sorunu yaşayabilirsiniz.HDD ise takarken darbe vermemeye dikkat edin mekanik parçadır en ufak bir sıkıntı az da olsa ileride problemler çıkartabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı