Bilgisayar parçaları nereden almalı ?

Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar çok arada kaldım. Ben bir sistem topluyorum ama parçalarını başka başka yerlerden en ucuz fiyatlarına alırsam en az 300 TL ucuza toplamış olacağım. Öte yandan hepsini Vatan'dan toplarsam içime sinecek ama pahalı olacak. 300 TL de az bir miktar değil bence. Siz ne dersiniz? Nasıl bir yol izlemem gerekir satın alma konusunda? Fikirlerinizi söylerseniz sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo parasını falan hesapladıysan ve yine de ucuza geliyorsa öyle yap. 300 lira az para değil bir üst model ekran kartı alınır o farkla.

Montajı kendin yapacaksan ve aldığın yerlerin tamamı güvenilirse farklı donanımları farklı yerlerden almanda sakınca yok. Farklı yerlerden alırsan bilgisayarın sorun çıkardığında garanti konusunda herkes topu birbirine atabilir bu yüzden aldığın yerlerin güvenilirliğinden emin ol. Şikayetvar.com'daki yorumları dikkatle oku, önemli olan çok şikayet olması değil, şikayet/satış oranı ve şikayetlerin ne kadar seni ilgilendiren konuları kapsadığıdır.(Mesela adam paketin estetik görüntüsü kötü diye şikayet eder, ben ise bunu dert etmem.)

Montajı kendim yapacağım fakat diğer firmaların da bir sorun çıkarsa pek yardımcı olacağını sanmıyorum. Çünkü nereye yollayacağım ne yapacağım misal Hepsiburada.com . Benim içim pek rahat olmadı. Ama Vatana götürsem tüm parçaları garantisiyle ilgilenecekler ve elden teslim yapabileceğim. Böyle bir izlenim oluştu fakat bilgisayarını farklı farklı yerlerden toplamış olan biri yorum yaparsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı