Bilgisayar Programcılığı Bölüm Tavsiyesi

NeoksiT

Kilopat
Daha fazla  
Evet bildiğiniz gibi üniversite tercihleri bugün başlamış bulunmakta. Ben de yazılım öğrenebileceğim bir bölüme girmek istiyorum ama tam bir bilgim yok. Bu 2 yıllık olan bilgisayar programcılığı bölümünde ne öğretilir? Eğitimin sonunda ne gibi işler yapılabilir ve tercih edilmeli midir? Beni biraz aydınlatırsanız sevinirim. Ekte puanları vereyim. Eğer bir üniversite öneriniz olursa inceleyebilirim.
11666980_867529809994244_1232808180_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük şehirlerde yaşıyorsan iş bulman zor olur. Programcılık kendini geliştirmeyle ilgilidir. Aldığın diplomanın pek getirisi yoktur. Tavsiyem yaşın küçük ve bu puandan iyisini alırım diyorsan seneye gir. MF puanlarına odaklan. Oradan öğretmenlikler dahil tercih yapabilirsin. Şimdi yine de 4 senelik güzel bölümleri tercih et. Kim bilir belki gelir.

Kesinlikle bilgisayar üzerine bir bölüm istiyorum bu sıralama ile 4 yıllık tutturmam çok zor 2 yıllıkta olsa bi üniversiteye yerleşmeyi düşünüyorum ama bu bölüm hakkında hiç bilgim yok bilgi verebilecek var mı? Açıkcası seneye tekrar girsem daha iyi bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Bu okullar ile yazılım öğrenmen çok zor. Sana basit seviye bir temel ve diploma verir. Gerisi sena kalır. Eğer bu işi yapmak istiyor isen ve imkanın var ise hazırlanıp tekrar girmeni öneririm. Eğer çok gitmek istiyor isen biraz iyi bir okula gitmeni öneririm. İyi okulları araştırıp onlara git. En azından temelin oluşur. Normal bir okula gider isen o bile olmaz.

Bu okullar ile yazılım öğrenmen çok zor. Sana basit seviye bir temel ve diploma verir. Gerisi sena kalır. Eğer bu işi yapmak istiyor isen ve imkanın var ise hazırlanıp tekrar girmeni öneririm. Eğer çok gitmek istiyor isen biraz iyi bir okula gitmeni öneririm. İyi okulları araştırıp onlara git. En azından temelin oluşur. Normal bir okula gider isen o bile olmaz.
Anlıyorum zaten hiç biri tutmassa mecbur seneye kalıcak ama benim merak ettiğim şey bu Bilgisayar Programcılığı bölümünde ne eğitimi verirler yazılım dillerini kodlamayı mı öğretirler yoksa temel bilgisayar bilgisi falan mı?

Anlıyorum zaten hiç biri tutmassa mecbur seneye kalıcak ama benim merak ettiğim şey bu Bilgisayar Programcılığı bölümünde ne eğitimi verirler yazılım dillerini kodlamayı mı öğretirler yoksa temel bilgisayar bilgisi falan mı?
Ekonomik durumunuz iyiyse Bahçeşehir Yazılım Mühendisliği'ni burssuz bir düşünün derim.

Son düzenleme:
Ekonomik durumunuz iyiyse Bahçeşehir Yazılım Mühendisliği'ni burssuz bir düşünün derim.
Ne kadardır buranın yıllık ücreti tahminen ? Birde vakıf üniversitelerine bursla giriş yaptığımızda bu burs 1 sene mi sürüyor yoksa bütün üniversite boyunca mı ?

Ne kadardır buranın yıllık ücreti tahminen ? Birde vakıf üniversitelerine bursla giriş yaptığımızda bu burs 1 sene mi sürüyor yoksa bütün üniversite boyunca mı ?
Yaklaşık 36.000TL olması lazım ama ApplyBAU diye bir programı var bunu bir araştırın. Bu sınavda iyi yapamayan öğrencilere ek şans gibi bir olay. Siz bir form dolduruyorsunuz onlar bu formdaki bilgilere göre sizi mülakata çağırıyorlar ve size %100'e kadar burs olanağı sağlayabiliyorlar.
Bu burs yanlış hatırlamıyorsam 4 senelik bölüm için 6 sene geçerli. Yani sınıf tekrarında bile bursunuz elinizden alınmıyor.
Eğer bilgi almak isterseniz Anasayfa - Apply BAU sitesine gözatabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı