Bilgisayar programcılığı için Mac mi Windows mu?

caner_exe

Centipat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar programcısı
Aşırı kararsızım, nereden tutsam elimde kalıyor. Bilgisayar programcılığı okuyacağım, 14 inc M1 Pro işlemcilli olanını almayı planlıyorum. Okul bitince mobil programlama üzerinde ilerleyeceğim. M serisi Mac bilgisayarlara Windows kurulamıyordu en son, bazı uygulamalar Mac'te çalışmıyor sanırım... İşin ehli arkadaşlar beni yönlendirirse sevinirim.

Not: Sorunsuz dualboot Windows kullanabileceksem Mac önceliğim.

Hocam Swift vb ile ilerleyecekseniz kesinlikle bir Macbook alın. Ama siz Windows tabanlı işlerde yapacak gibisiniz işinizi tamamen Mac üzerinden yürütmeyecekseniz Windows bilgisayar tercih etmeniz mantıklı olur çünkü Mac sizi çok kısıtlar.

Hocam Swift vb ile ilerleyecekseniz kesinlikle bir MacBook alın. Ama siz Windows tabanlı işlerde yapacak gibisiniz işinizi tamamen Mac üzerinden yürütmeyecekseniz Windows bilgisayar tercih etmeniz mantıklı olur çünkü Mac sizi çok kısıtlar.

Hocam iOS uygulama için Mac şart, onu da düşündüm işte şu an iş Arap saçınna döndü.

Hocam Swift vb ile ilerleyecekseniz kesinlikle bir MacBook alın.

Bu konuda bilgim yok, detay verir misiniz?

Abim de aynı bölümü okuyor. Windows aldı ve şu an satıp Mac almayı planlıyor. Tabii biraz da zevk işi olduğu için. Ama bence Mac programlama açısından size daha kolaylık sunar.

Ben MAC kullanıp yazılımlarını da Mac'e kurduğu sanal işletim sistemi ile test eden kişiler görmüştüm. Mac sanırım daha iyi yazılım konusunda daha güvenli. Sanal Windows veya Linux ile de dilediğiniz gibi test edebi liyorsunuz.

Abim de aynı bölümü okuyor. Windows aldı ve şu an satıp Mac almayı planlıyor. Tabii biraz da zevk işi olduğu için. Ama bence Mac programlama açısından size daha kolaylık sunar.

Hocam size zahmet abinize bir sorsanıza. Çünkü bölümde Mac tarafından desteklenmeyen bir uygulamayla karşılaşırsam cortlarım.

Hocam iOS uygulama için Mac şart, onu da düşündüm işte şu an iş Arap saçınna döndü.

Bu konuda bilgim yok, detay verir misiniz?
Hocam iOS ve Apple ürünleri için programlama yapacaksanız Apple'ın programlama dili Swift ile ilerlemeniz lazım. Bu dili de en verimli Mac bilgisayarda öğrenebilirsiniz. Windows'a sanal makine kurup deneyenler var ama hiçbir zaman bir Mac rahatlığı veremez. Ben iPad üzerinden çalışıyordum düne kadar şimdi oda bazı yerlerde yetersizliğinden dolayı hevesimi kırdı Macbook almayı düşünüyorum sırf bu yüzden.

Ben Mac kullanıp yazılımlarını da Mac'e kurduğu sanal işletim sistemi ile test eden kişiler görmüştüm. Mac sanırım daha iyi yazılım konusunda daha güvenli. Sanal Windows veya Linux ile de dilediğiniz gibi test edebi liyorsunuz.

M serisi işlemcillere sanal makine kurulmuyor sanırım. Kurulsa dahi her seferinde Windows'u baştan mı kuracağım? Çok fazla soru var /:

Yeni konular

Geri
Yukarı