Bilgisayar Programcılığı İçin Önerileriniz

kraljmehmet

Hectopat
Daha fazla  
Şu an sınav senem ve ben istediğim bölüme gitmek istiyorum. Şöyle bir sorunum var ki; istediğim bölüm var ama istediğim üniversite yok şu anlık. Geçen sene bana KYK yurdu çıkmadığı için üniversiteyi bıraktım, tekrar ders çalışmaya başladım. Bu yılki hedefim yine Bilgisayar Programcılığı, ardından DGS ile Yazılım Mühendisliği. DGS çalışma boşver demeyin lütfen, başka çarem yok. Sizce bu bölümde hangi şehre hangi üniversiteye gitmeliyim? Ek olarak KYK yurdu çıkması da önemli tabii ki. Ben daha çok deniz kenarı bir şehir istiyorum uzun zamandır. Geçen sene İstanbul Arel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı kazanmış ve gitmiştim fakat maalesef ki KYK yurdu yedeklere attı ve 2 ay sonra çıktı. 2 ay sonra çıkmasından dolayı da ben o 2 ay içinde zaten kaydımı sildirmiştim.
Değerli önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerinize göre İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi var, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi birde. Ders ve öğretim çalışanları ne kadar iyidir bilmiyorum tabi. Ben Celal Bayar Üniversite'sinde okuyorum puanı düşük biraz o yüzden eklemek istemedim :).

Dediklerinize göre İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi var, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi birde. Ders ve öğretim çalışanları ne kadar iyidir bilmiyorum tabi. Ben Celal Bayar Üniversite'sinde okuyorum puanı düşük biraz o yüzden eklemek istemedim :).

Peki hocam İzmir'de yaşam nasıldır? Daha önemlisi bana bu şartlarda olduğum için KYK yurdu çıkar mı İzmir'de? Gittiğim şehirde maddi sıkıntı çekmek istemiyorum. KYK çıkmazsa yurt fiyatları fazla mıdır?
Celal Bayar Üniversitesi'ne de dün gece biraz göz gezdirdim, sanırım merkeze çok uzak bir yerleşkesi var. Sizin düşünceniz nedir bu konuda?
Lütfen fikirlerinizi & görüşlerinizi & önerilerinizi belirtin, kafam çok karışık.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı