Bilgisayar programcılığı mi yazılım mühendisliği mi?

ibrahim091907

Decapat
Bu sene 4 yillik puan yetmeyecek gibi iyi puan beklemiyorum 2 yillik için daha umutluyum simdi mezuna kalip seneye yazilim mühendisliğine hazırlanmalı mi yoksa bilgisayar programcılığına gidip DGS ile yazilim mühendisliğine tamamlamak mi?

Bir yandan en azindan 2 yillik olsun diyorum koca 1 sene sinav stresi olsun istemiyorum bir yandan kararsizim sizce 2 yillik bilgisayar programcılığına gitmeli miyim? Bu işi para için değil severek yapacağıma inanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer çalışabileceğine ve 4 yıllık kazanabileceğini düşünüyorsan 1 sene beklemeni öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Marmara Üniversite Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezunum. DGS ile mühendislik kazanması daha kolay bana sorarsan. Düzgün çalışırsan 1 yıl kaybetmemiş olursun. Benim gibi bölüm başkanının dersine takılıp 1 ders için koca bir seneyi de yakabilirsin.

İraden yoksa hiç boşuna bekleme, o 1 senenin yarısından fazlası yatarak geçiyor çünkü.

Calis elinden geleni yap hangisi tutarsa ona git zaman kaybetme. Eger kapasiten varsa DGS ile de gidersin.
Ben Marmara Üniversite Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezunum. DGS ile mühendislik kazanması daha kolay bana sorarsan. Düzgün çalışırsan 1 yıl kaybetmemiş olursun. Benim gibi bölüm başkanının dersine takılıp 1 ders için koca bir seneyi de yakabilirsin.

İraden yoksa hiç boşuna bekleme, o 1 senenin yarısından fazlası yatarak geçiyor çünkü.
Ahahahah dostum ben de bolum baskani yuzunden kaliyordum az daha. Adam bana gicik gitti cok soru sordugum icin 100'luk kagit verdigim halde 50 50 alip gectim. Hehhehehe. :)

Ben 46 puan ile koca sınıfta yapay zeka dersinden 90 kişi arasında birincisi oldum. Gerisini sen düşün :) Zaten bu alanda diplomadan öte "İşi ne denli bildiğin" anlam ifade ediyor. Üniversite 2. sınıfa gelip de elle tutulur, hali hazırda kullanımda olan 1-2 tane proje geliştirememişsen zaten asıl problem buradadır.

Kimse diplomalı eşek ile uğraşmaz bu sektörde. Şahsen mühendislik tutturabilmek için çok uğraştım lise döneminde ancak olmadı çünkü temelimiz bile yoktu bizim. Yani 4 yıllığı tek seferde tutturayım diye de harap etme kendisi, beceremiyorsan benim gibi DGS ile dene.

Ben 46 puan ile koca sınıfta yapay zeka dersinden 90 kişi arasında birincisi oldum. Gerisini sen düşün :) Zaten bu alanda diplomadan öte "İşi ne denli bildiğin" anlam ifade ediyor. Üniversite 2. sınıfa gelip de elle tutulur, hali hazırda kullanımda olan 1-2 tane proje geliştirememişsen zaten asıl problem buradadır.

Kimse diplomalı eşek ile uğraşmaz bu sektörde. Şahsen mühendislik tutturabilmek için çok uğraştım lise döneminde ancak olmadı çünkü temelimiz bile yoktu bizim. Yani 4 yıllığı tek seferde tutturayım diye de harap etme kendisi, beceremiyorsan benim gibi DGS ile dene.
Dostum simdi DGS ile deneyecegim. Senin sinav nasil oldu? Kazandin mi?

Sonuçlanmadan bilemem :) İstanbul içerisinde özel bir üniversite de düşünebilirim.
Hayirlisi olsun. Insallah ben de kazanirim su sinavdan guzel bir yer. :) Herhangi bir universite olmasi yeterli. Free olarak takilacagim ozel sirketlerde. Bu onumuzde ki staji da yazilim firmasin da yapacagim. Bakalim bir aksilik cikmazsa her sey istedigim gibi olacak. :)

Şimdiye kadar Free olarak geliştirdiğin, hali hazırda kullanımda olan projelerin yoksa üretmeye başla derim şimdiden. Bir işe girerken referans olur, güzel olur.

Yalnız işe girmek amaçlı da hareket etmemek lazım tabi. Benim aklımda var birkaç fikir. Yazılım geliştirdiğim adamlara bakıyorum hiçbirinin benden yukarı kalır bir yanı yok. Yazılımı kendimin kodlayabilecek olması bile büyük avantaj. Benim büyük çaplı ilk proje geliştirdiğim patronum yazılım öğrenmeye çalışıyor şuan :) Kafamda deli sorular kısacası :)

Şimdiye kadar Free olarak geliştirdiğin, hali hazırda kullanımda olan projelerin yoksa üretmeye başla derim şimdiden. Bir işe girerken referans olur, güzel olur.

Yalnız işe girmek amaçlı da hareket etmemek lazım tabi. Benim aklımda var birkaç fikir. Yazılım geliştirdiğim adamlara bakıyorum hiçbirinin benden yukarı kalır bir yanı yok. Yazılımı kendimin kodlayabilecek olması bile büyük avantaj. Benim büyük çaplı ilk proje geliştirdiğim patronum yazılım öğrenmeye çalışıyor şuan :) Kafamda deli sorular kısacası :)
Silikon vadisine felan gitsen seni havada kaparlar bu halinle. :) Bu arada benim odev felan olacak bu donem birlikte yapariz. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı