Bilgisayar RAM'i görmüyor

.
Bu RAM'i kullanıyorum.
.
İlave olarak bu RAM'i taktım. 2 defa çıkarıp takmama rağmen sistem bunu görmüyor.

36abf202-4201-49df-84fb-9ec429b66375.jpg

RAM BIOS'ta ve Windows'ta gözükmüyor. 8 GB RAM eskiden bu sistemde çalışıyordu.
Ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
Sadece 1 tanesini takılınca açılıyor mu?

Bende 2 tane Samsung, 2 tane Kingston RAM var. Sorun olmadı

İki RAM'i de tek tek tak. Bu şekilde açılırsa RAM'lerde sorun yoktur. Uyumsuzluk vardı. Açılmazsa, açılmayan RAM sıkıntılı.

İki RAM'i de tek tek tak. Bu şekilde açılırsa RAM'lerde sorun yoktur. Uyumsuzluk vardı. Açılmazsa, açılmayan RAM sıkıntılı.
İki RAM'de tek çalışıyor.

Önceden 8 GB olanı kullanıyordum eşini hiçbir yerde bulamadım ben de 16 GB alıp 8 GB'ı satmayı düşündüm. Satana kadar kullanayım diye düşündüm fakat takınca çalışmadı.
Bildirimleri açmama rağmen mesajlarınız gelmedi cevap veremedim kusura bakmayın.
Slotları değiştirerek denedin mi? Ufak bir temizlik yap. Silgi ile sil. Hafif bir fırça ile RAM yuvalarını sil. BIOS güncelleştirmelerini kontrol et.

BIOS'u yeni güncelledim. Slotları değişterecek kadar cesaret toplayamadım. Çünkü ilk defa kendi başıma bilgisayarımda bir şey yapıyorum.

İki RAM'de tek çalışıyor.

Önceden 8 GB olanı kullanıyordum eşini hiçbir yerde bulamadım ben de 16 GB alıp 8 GB'ı satmayı düşündüm. Satana kadar kullanayım diye düşündüm fakat takınca çalışmadı.
Bildirimleri açmama rağmen mesajlarınız gelmedi cevap veremedim kusura bakmayın.

BIOS'u yeni güncelledim. Slotları değişterecek kadar cesaret toplayamadım. Çünkü ilk defa kendi başıma bilgisayarımda bir şey yapıyorum.
Slotu söküp takmayacaksın :D Sadece RAM'i diğer sokete takacaksın. Diğer slotta da sorun olabilir.

Ama iki RAM sağlam. En kötü birini satar aynısından alırsın.

Slotu söküp takmayacaksın :D sadece RAM'i diğer sokete takacaksın. Diğer slotta da sorun olabilir.

Ama iki RAM sağlam. En kötü birini satar aynısından alırsın.

Slot derken RAM'lerin yerlerini değiştirmekten bahsettim. Yani birbirlerinin slotuna takacağım. Bir de 16 GB'lik olanı tek diğer slota takacağım. Yarın denerim artık.

Geri
Yukarı