Bilgisayar Serviste Kayboldu

Karperion

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir hafta önce servise kargoladığım bilgisayarımdan haber alamıyorum. Bilgisayarın nereye gittiğini bilmiyorum kargo şubesi böyle bir kargo yok, servis böyle bir bilgisayar yok diyor olmayan bilgisayarımı elimle gönderdim. Kargo şubesine gidip adres verip bilgisayarımı servis onarım merkezine kargoladım, ancak servisten herhangi bir telefon mesaj mail vesaire gelmedi.

HP'nin servis sisteminde sanırım servisle konuşup adres veriyormuşuz ve kurye gelip bilgisayarı alıyormuş sanırım, ancak ben kendim kargoladım ve herhangi bir haber gelmedi. Usule uygun olmadığı için bilgisayarım sanırım kayboldu.

Kargo şirketinde mi yoksa serviste mi olduğunu sorgulayamıyorum, çünkü ne kargo takip numaram var ne de bilgisayarın seri numarası var. Tek güvencem bilgisayarının kutusunun üstünde numaram yazdığı, ancak hiçbir haber alamıyorum ayrıca bilgisayara ulaşamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum, bana akıl verir misiniz? Bilgisayarın seri numarasını nasıl öğrenebilirim vesaire.

Önce kargo şirketiyle iletişime geç ardından servisle görüş, ikisini de sert dille uyar, gerekirse tehdit et davayla falan. Sonuç çıkmazsa hukuki yollara başvurabilirsin. Gidip bir avukatla vs. görüşün derim ben. Yer yarıldı da içine mi girdi sanki PC? Biri üzerine yatmıştır.

Önce kargo şirketiyle iletişime geç ardından servisle görüş, ikisini de sert dille uyar, gerekirse tehdit et davayla falan. Sonuç çıkmazsa hukuki yollara başvurabilirsin. Gidip bir avukatla vs. görüşün derim ben. Yer yarıldı da içine mi girdi sanki PC? Biri üzerine yatmıştır.
Büyük ihtimalle servis hiç umursamayacaktır. Çünkü onlarla ilgili bir problem yok. Hata arkadaşın gibi duruyor. Umarım bulabilirsin dostum

Büyük ihtimalle servis hiç umursamayacaktır. Çünkü onlarla ilgili bir problem yok. Hata arkadaşın gibi duruyor. Umarım bulabilirsin dostum
Hata onun da olsa bilgisayar ortada yok. Ya kargo tarafından birisi ya da servisten birisi üzerine yatmış. Telefonda bağırıp çağırsa, tehdit falan etse anca bir şeyler olabilir. Yurdum insanına anca hayvan gibi bağırınca çarklar dönmeye başlıyor... Ne olacak bu bilgisayar kendi kendine falan mı yok olacak? Doğada ayrışacak mı? Bakalım polis kapıya gelince de umursamayacaklar mı.

Ürünü kargo ile gönderdiğinde kargo şirketi bir belge veriyor. O belge elindemi ?
Birde ürünü internet üzerinden aldıysan aldığın yerden e-fatura iste belki orda seri numarası veya işine yarayacak bir şey yazıyordur.

Konuyu açan arkadaş hangi kargo şirketiyle gönderdiğini yazmıyor. Kargo şirketi aramanız yerine gönderdiğin şubeye git ve belge olmadan işlem yapılamaz yanınızda olması gerekli. Gerekli bilgi vermemiş bir şeyler söylüyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı