Bilgisayar sesini HDMI ile televizyona aktarma

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
Merhaba, oyunları ve filmleri televizyon üzerinden izlemek için bir HDMI kablosu almıştım. Bugün elime ulaştı görüntü sorunsuz iletiliyor fakat sesi iletemiyorum. Ses aygıtlarında televizyon gözükmüyor bu yüzden ses kulaklıktan çıkmaya devam ediyor. İnternette bir süre araştırdım ama gösterilen çözümlerin hiçbiri bende işe yaramadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartınız nedir ? Eğer Nvidia ise Nvidia denetim masasından dijital ses ayarlarına girip aktif edebilirsiniz.

Örnek;

Screenshot_20211028_144955.jpg

Son olarak Windows ses ayarlarını aç yazısına tıklayın akabinde televizyona sağ tıklayın ve varsayılan olarak seç deyin.

Ekran kartınız nedir? Eğer NVIDIA ise NVIDIA Denetim Masası'ndan dijital ses ayarlarına girip aktif edebilirsiniz.

Örnek;

Eki Görüntüle 1200362

Son olarak Windows ses ayarlarını aç yazısına tıklayın akabinde televizyona sağ tıklayın ve varsayılan olarak seç deyin.

Ekran kartım RTX 2060. dediğiniz yerden yapmaya çalıştım HDMI 1 kısmında monitörümün hoparlörü gözüküyor HDMI 2 kısmında ses desteğine sahip ekran yok diyor. Televizyondan ses geldiğinden eminim o zaman kabloda mı bir sıkıntı var acaba?

ses1.PNG

Televizyon Windows ses ayarlarını aç kısmında gözükmüyor. Kayıttan yürüt kısmında da gözükmüyor.
NVIDIA Denetim Masası'ndan ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Bir de TV Windows ses ayarlarını aç kısmında gözüküyor mu?

Hocam istediklerinizi attım müsaitseniz yardımcı olabilecek misiniz? Eğer kabloda bir sıkıntı varsa yarın iade edeceğim çünkü.

Son düzenleme:
Hizmetler(services.msc) ile Windows sesi yeniden başlatıp deneyin.

Screenshot_20211028_153447.jpg

Nvidia ses sürücüsü kurulu mu ?
Akşam 6 dan sonra eve geleceğim. Tw ile bağlanıp yardımcı olabilirim.

Eki Görüntüle 1200430

NVIDIA ses sürücüsü kurulu mu?

Yok hocam bu da olmadı. NVIDIA HD ses sürücüsü kurulu.

Eki Görüntüle 1200430

NVIDIA ses sürücüsü kurulu mu?
Akşam 6'dan sonra eve geleceğim. TW ile bağlanıp yardımcı olabilirim.

Memnun olurum hocam. Peki HDMI kablosunun ses aktarımı yapmama gibi bir olasılığı var mıdır?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı