Bilgisayar sıcaklık değerleri nasıl Android cihazda görülebilir?

Jotariel

Kilopat
Makaleler
1
Android cihazlarda bilgisayarımın anlık olarak sıcaklıklarını kullanım değerlerini görüntüleyebileceğim bir uygulama bulunuyor mu?
Bulunuyor ise USB bağlantılı olması yararıma olacaktır ancak kablosuz bağlantı da kullanabilirim.
Aklımda AMOLED ekrana sahip bir tabletimi güzel bir şekilde kasamın içine yerleştireceğim ve güzel bir görüntü elde etmek var.
Asım hocamın bu önerisini buldum.
Ancak ben bilgisayar için ne indireceğimi bulamadım.
Buradan hiç bir türlü bir dosya inmiyor.

Son düzenleme:
Hımm. Eğer yeterli bir birikiminiz varsa Arduino ve LCD ekranlar ile kasa sıcaklığını öğrenebilirsiniz. Kasanıza entegre ederseniz güzel sonuçlar ortaya çıkabilir. Biraz daha komplike yaparsanız Android ekranlara da bunu uygulamak mümkün.

@Jotariel, proje başarılı olursa haber verin hocam. Anladığım kadarıyla, güzel bir OSD ekranı istiyorsunuz.

Yok hocam kafayı yiyeceğim inmiyor, size zahmet Drive,Mediafire yükleyebilir misiniz lütfen ?
Buyurun;

Hımm. Eğer yeterli bir birikiminiz varsa Arduino ve LCD ekranlar ile kasa sıcaklığını öğrenebilirsiniz. Kasanıza entegre ederseniz güzel sonuçlar ortaya çıkabilir. Biraz daha komplike yaparsanız Android ekranlara da bunu uygulamak mümkün.
Hocam, Arduino projelerinden haberdarım ancak elimde hiç kullanmadığım bir tablet bulunuyor onu en kolay yoldan değerlendirmek isterim.
Buyurun;
Yapıyorum hocam.
Bu, programı geliştirmek içinmiş.
Bunu kullanıyormuşuz bağlantısı için çok teşekkürler yardımınız için hemen deneyip sonuç paylaşıyorum.
F2DCF14F-6BB5-4F92-850C-3F78934C769F.jpeg

@Yener K. @342746 böyle bir arayüz söz konusu ancak en ufak gecikmede uygulama kafayı yiyor ve bütün bağlama işlemlerini baştan yapmamız gerek açıkçası benim içime sinmedi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı