Bilgisayar sıfırlanırsa virüs silinir mi?

Daha fazla  
PC'ye bir şey indirdim ardından bana Win10 mesaj olarak virüs şeyinden atıyordu. Baktım kapattım. Kapattığım halde tekrar çıkıyordu ve Windows güvenlik kısmında virüs hatasını veren yerde trojan yazıyordu ne yapacağımı bilmiyorum hemen interneti kapattım PC'de ve sıfırlıyorum şu an sıfırlamak bir çözüm mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük olasılıkla virüs silinecektir fakat eğer virüs Windows'un sıfırlama kısmına bulaştıysa silinmemesi mümkün olabilir, sıfırlama bittikten sonra KIS ile tarama yapın, ondan sonra sonuca göre hareket edersiniz.

PC'ye bir şey indirdim ardından bana Win10 mesaj olarak virüs şeyinden atıyordu. Baktım kapattım. Kapattığım halde tekrar çıkıyordu ve Windows güvenlik kısmında virüs hatasını veren yerde trojan yazıyordu ne yapacağımı bilmiyorum hemen interneti kapattım PC'de ve sıfırlıyorum şu an sıfırlamak bir çözüm mü?
Hocam temiz kurulum yaparsanız hiçbir sorun çıkmaz. Önce güzelce biçimlendirip sonra kurun sistemi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Antivirüsler zaten salaklar için üretilmiş, biz malız boşuna kullanıyoruz değil mi?
Salaklar için değil de deneyimsiz kullanıcılar için. Crack program kullanmazsan olup olmadık Pop-Up açan sitelere aldanmazsan Antivirüssüz bile virüse yakalanman çok zor. Antivirüs bile cracklenebiliyorsa ne anlamı kaldı o korumanın.

Eğer trojan şifrelenmiş ise ve virustotal'de tanıtılmadıysa virus programları o virusu tanıyamaz çünkü virüsün kendi imzası var. Aynı uygulamalar gibi. Sıfırlamak çoğu zaman bir çözüm olur.

Sinirlendiriyorlar adami. Bir virus girdi diye gitti onca veri. Antivirusleri adamlar bosuna uretmiyorlar.
Tavırrınız ve üslubunuz çok yanlış,proje geliştirme uzmanlığı yaparken bundan 2 sene önce antivirüs kodlaması yapmıştık DB içine entegre edir bir nevi koruma sağlamak istemiştik. Ekip arkadaşlarımızın birisi grafik tasarım yetkisi olduğu halde developer arkadaştan antivirüs uygulamasını istemişti çok şüphe uyandırmıştı lakin verildi ve sonuç olarak arkadaş antivirüs içine log server ekleyerek keylogger yapmıştı. İşlem çok basit ama biz virüsten korunalım derken kontrol etmeseydim sisteme virüs ekleyecektim.

Bir virüs bilgisayarlara dağıldığı zaman, ilk olarak antivirüs şirketleri bu işe el atarlar! Hemen virüsü incelemeye başlarlar. Reverse-engineering denilen bir yöntemle virüs incelenir ve ardından analiz edilir. Analiz sonuçlarına göre virüsün neler yaptığı, nasıl davrandığını, nasıl kendini kopyaladığı, ne zararlar verdiğini raporlayarak yazılımcılarına bu virüsle nasıl başa çıkabilecekleri anlatılır.

Ardından da antivirüs yazılımlarına bu virüsün imzası (her virüsün bir imzası vardır) aktarılır ve antivirüs yazılımlarına güncelleme yapılır. Antivirüsü kullanan tüketiciler de bu güncellemeleri alarak, virüse karşı sistemlerini korumaya başlarlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı