Bilgisayar siyah ekranda kaldı

242247

Hectopat
Merhaba herşey normaldi.
Biosta intel virtualization technology'i açtım.
Yeniden başlattıktan sonra eski bioslar gibi birşey geldi.
Entera falan bastım. Yeniden başlattım bios varsayılan ayarlara döndürdüm.
F10 ve reset yaptım şuan bilgisayar siyah ekranda kaldı hiçbir şey gelmiyor. Sadece bilgisayarın açıldığını biliyorum ışıklar falan yanıyor fan sesin geliyor.

Birde ilginç bir şekilde klavyenin tüm ışıkları (numlock capslock) yanıyor ve sönmüyor hiçbir tepki olmadan

-bilgisayardaki her harici şeyi çıkartıp açmayı denedim olmadı
-bios pilini sök tak yaptım olmadı

Bende 2010'dan kalma anakartı kullanıyorum hocam. Düğme değil 3 pin li bir görünüşü var dediğim şekilde bir şey var mı anakartınız üzerinde?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam içi böyle
3 pinli sadece 3. Fotoğrafta 3 pinli bir yapı var işlemcinin sol tarafında usb portlarının o tarafta onun da 2 dişinin üzerinde sarı kılıf gibi kapak gibi birşey takılı
Bende 2010'dan kalma anakartı kullanıyorum hocam. Düğme değil 3 pin li bir görünüşü var dediğim şekilde bir şey var mı anakartınız üzerinde?

Siz deyince şimdi araştırdım böyle bir guide buldum. Burada yazanı yaptım yerini de buldum ama hiçbir değişim olmadı. Zira hilgisayar kapalıyken onu değiştirince nasıl etki edecek onu da anlamadım
Gitti açılmıyor her türlü şeyi denedim

Son düzenleme:
PSU'yu kapat hocam önce. Bilgisayarı açma tuşuna 20 sn falan basılı tut tüm elektrik gitsin. Sonra o kılıfını ilk gördüğün şeklin tam tersine tak. Sonra PSU'yu ve bilgisayarı aç. BIOS sıfırlandı gibi bir yazı gelirse gir BIOS'a boot diskini falan ayarla kaydedip çık. Bir de böyle dene BIOS'a dair her şeyi sıfırlıyor o işlem. Bu da olmazsa format atmayı dene format ekranı vs geliyor mu ona bak.

PSU'yu kapat hocam önce. Bilgisayarı açma tuşuna 20 sn falan basılı tut tüm elektrik gitsin. Sonra o kılıfını ilk gördüğün şeklin tam tersine tak. Sonra PSU'yu ve bilgisayarı aç. BIOS sıfırlandı gibi bir yazı gelirse gir BIOS'a boot diskini falan ayarla kaydedip çık. Bir de böyle dene BIOS'a dair her şeyi sıfırlıyor o işlem. Bu da olmazsa format atmayı dene format ekranı vs geliyor mu ona bak.
Hocam o kılıf diğer 2 pinde takılıyken açacak mıyız bilgisayarı yoksa rehberdeki gibi 10 sn tutup eski haline getirecek miyiz
Gerçi iki türlü de denedim ama olmadı
Bios gelmiyor ekrana hiçbir şey gelmiyor
Klavyenin tüm ışıkları yanıyor ve tepki vermiyor

Benim anakartımda da rehberinde kapalıyken o pozisyona getir bekle sonra geri tak yazıyor da işe yaramamıştı bende. O zaman işlemciyi yerinden çıkarıp tekrar takmayı dene hocam evde macun varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı