Çözüldü Bilgisayar siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gecici kasap

Centipat
Daha fazla  
Ben 1 ay once yeni PC topladim. Ryzen 5 5600X ve B550 GAMING Plus ankartim var ve bu yuzden flash BIOS ile BIOS guncelledim. Bilgisayar her acildiginda Windows baslamadan once Boot isigi yanip Windows acilirken sonuyordu. Sonra ben XMP acmak için BIOS'a girdim ve her acmaya calistigimda siiyah ekran verip restart atiyordu ve XMP kapaniyordu. Sonra RAM'lerin yerini degistirdim ve sorun cozuldu fakat BIOS'a girmek istedigimde easy flash BIOS bilmem ne diye bir şey cikiyordu, ve ben hayir diyordum, ve BIOS acilmiyordu. Direkt Windows'a gonderiyordu bir sure kurcalamadim ama sonra bir daha XMP acmaya calistigimda BIOS girmek istedigim zaman yine o soru vardi. Bu sefer ok dedim ve beni acayip bir menuye atti sonra PC'yi kapattim ve bir daha açtım fakat bir daha goruntu gelmedi. 3 yıldır para biriktiriyordum bu PC'ye. Resimdeki ankartaki isik Boot yazan yerde yaniyor.
Duzektme DRAM isigi yaniyormus.
bir allahin kulu birsey yazsin

Dosya Ekleri

• 20210121_193335.jpg
    20210121_193335.jpg
    186,4 KB · Görüntüleme: 47
  • 20210121_193308.jpg
    20210121_193308.jpg
    194,8 KB · Görüntüleme: 40
  • 20210121_193302.jpg
    20210121_193302.jpg
    145,1 KB · Görüntüleme: 34
Çözüm
Herkese teşekkür ederim sorun RAM'lermis. Baglanti yerini silgiyle silip temizleyince duzeldi. Artik XMP acabiliyorum.
Aynı sorun mu bilemem ama ilk kez topladım. Windows kurmak için Boot menüye geçip seçince flash belleği Windows logosunu gösterip gösterip başlatan başlatıyordu sürekli sonra siyah ekranda kalıyordu ama kasa çalışmaya devam ediyordu. Güvenilir bir yere götürüp tek tek parçalara baktırdığımda anakartımda soruun olduğunu belirtti. 1 saat detaylı inceledi. Nedendir bilmiyorum sayısı da az değil MSI B550 anakartlar da azımsanmayacak sayıda bu şikayeti yaşayan varmış. Ben de direk gittim 2 gün önce Vatan Bilgisayar'a garanti için verdim.

Bu sorun bende de gerçekleşti yaklaşık 2 yıl önce. Sorun bilgisayarımda, işletim sisteminde bozuntular olduğundan yeni bir Windows yükledim. Sorun çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı