Bilgisayar siyah ekranda kalıyor

Regulas

Hectopat
Bilgisayarı yeni aldım 1 ay falan oldu. Baya güçlü bir sistem topladım Ryzen 3600 ve 2060S takılır ve oynadığım oyunlar CS:GO - LOL (çizim yapmak için aldım fakat şu an üniversiteler durduğu için programları kullanmıyorum).
Yani oynadığım oyunlar bilgisayarı çok yormuyor ve günde kardeşimle ben de 10-12 saat oynuyoruz (virüsten dolayı evdeyiz ).
Bir iki gündür bilgisayarı açarken siyah ekran sorunu veriyor. Windows gelmeden logoda kalıyor daha sonra mouse kontrolu geliyor ve ekran bu şekilde kalıyor. Bilgisayarı açtım kabloları çıkarttım tekrar taktım temizledim kabloları tekrar taktım bilgisayar açıldı. Fakat bugün tekrar oldu daha sonra bilgisayarı kapatıp bir süre bekledikten sonra tekrar açtım düzeldi bu sorun neyden kaynaklıdır, nasıl düzeltirim. Bilgisayarı teknik servise göndermek istemiyorum şu anlık (evdeyim ve dışarı çıkamamak insanı gerçekten yoruyor).
(Ben sorunun SSD'de olduğunu düşünüyorum)
Ekleyeceğim resimde kalıyor altında yükleme işareti gelmiyor sonra ekran siyah olup mouse kontrolü geliyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuz bence yazılımsal crackli oyun, program eklenti vs. kullanıyormusunuz? En son ne zaman Windows yüklediniz? Windows sürümünüz nedir? Windows orjinal lisanslı mı? ve ssd markası modeli nedir?

Mouse kontrolünden kastınız normal oturum ekranı ise pek bir problem görünmüyor. Bazen gerektiği gibi kapanmayan programlar açılışta değişkenliğe sebebiyet veriyor. Anladığım kadarıyla şuanda normal açılıyor. Doğru mu? Pro serisi anakart logosundan sonra direkt oturum ekranına atar. En azından benimki öyle çalışıyor. Yani siz işte anakart logosu, sonra yükleme noktacıkları, akabinde oturum ekran gelsin diye düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla. Anakart logosundan sonra direkt masaüstü veyahut oturum ekranı görmeniz doğal. Kalıyor derken de ne demek istediğinizi açıklar mısınız? Biraz karmaşık bir yazı anlamakta zorlandım :D

Sorununuz bence yazılımsal crackli oyun, program eklenti vs. kullanıyormusunuz? En son ne zaman Windows yüklediniz? Windows sürümünüz nedir? Windows orjinal lisanslı mı? ve ssd markası modeli nedir?
TOSHIBA OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD kulalnıyorum. Crackli oyun oynamıyorum hepsi steamden yüklenmiş oyunlar sadece kardeşim pvp metin2 oynuyor. windows aldığım firma kurmuştu bende intenetten 40-50 tl satılan serial keylerden aldım
Mouse kontrolünden kastınız normal oturum ekranı ise pek bir problem görünmüyor. Bazen gerektiği gibi kapanmayan programlar açılışta değişkenliğe sebebiyet veriyor. Anladığım kadarıyla şuanda normal açılıyor. Doğru mu? Pro serisi anakart logosundan sonra direkt oturum ekranına atar. En azından benimki öyle çalışıyor. Yani siz işte anakart logosu, sonra yükleme noktacıkları, akabinde oturum ekran gelsin diye düşünüyorsunuz anladığım kadarıyla. Anakart logosundan sonra direkt masaüstü veyahut oturum ekranı görmeniz doğal. Kalıyor derken de ne demek istediğinizi açıklar mısınız? Biraz karmaşık bir yazı anlamakta zorlandım :D
hocam tamam pro yazısı çıkıyor sonra bu ekranda kalıyor yada bu ekranı geçip siyah ekran oluyor windows ekranı gelmiyor

TOSHIBA OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD kulalnıyorum. Crackli oyun oynamıyorum hepsi steamden yüklenmiş oyunlar sadece kardeşim pvp metin2 oynuyor. windows aldığım firma kurmuştu bende intenetten 40-50 tl satılan serial keylerden aldım

hocam tamam pro yazısı çıkıyor sonra bu ekranda kalıyor yada bu ekranı geçip siyah ekran oluyor windows ekranı gelmiyor
Bir format atın bence uefi olsun hazırlayacağınız usb formattan sonra da böyle sıkıntılar yaparsa o zaman SSD veya RAM lerden konuşuruz.

explorer.exe çalışma hatası olabilir. Ekran siyah şekilde kaldığı zaman, Ctrl+Alt+Del kombinasyonu kullanabiliyor iseniz ve ekran gelir ise şayet görev yöneticisi üzerinden ayrıntılar sekmesine girin."explorer.exe" veya "taskhostex.exe" hizmetini sonlandırın. Akabinde sol üstten "Dosya" sekmesinden "Yeni görev oluştur" seçin. "explorer.exe" yazıp alttaki tiki doldurarak tamama basın. Belki böyle bir durum ise şayet işinize yarayabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı