Bilgisayar sürekli BIOS'a giriyor

Murat571

Centipat
Selamun aleykum arkadaşlar. PC'ye format atmak isterken defalarca USB'yi seçip ayarları kaydedip çıkmama rağmen bir türlü format işlemine başlamadı.

Durmadan PC'yi normal bir şekilde açmaya devam etti.

Daha sonra sinirlenip Boot override yaptım. Sadece USB belleğim kaldı PC'nin beynini sildim galiba.

Şu an ne yaparsam yapayım sadece BIOS'a giriyor. PC'ye giriş yapmıyor. Formatta atmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum dostlar. Şimdiden çok teşekkürler.

WhatsApp Image 2020-03-29 at 00.23.00 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-03-29 at 00.23.00.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamun aleykum arkadaşlar. PC'ye format atmak isterken defalarca USB'yi seçip ayarları kaydedip çıkmama rağmen bir türlü format işlemine başlamadı.

Durmadan PC'yi normal bir şekilde açmaya devam etti.

Daha sonra sinirlenip Boot override yaptım. Sadece USB belleğim kaldı PC'nin beynini sildim galiba.

Şu an ne yaparsam yapayım sadece BIOS'a giriyor. PC'ye giriş yapmıyor. Formatta atmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum dostlar. Şimdiden çok teşekkürler.

Eki Görüntüle 522987
Eki Görüntüle 522988
Bios pilini çıkarıp tekrardan takın. Bu işlemi yaptıktan sonra bios eski ayarlarına dönecektir.

pc markasını söylebilirmisiniz?

Öncelikle yardımcı olduğun için teşekkürler hocam. PC markası ASUS
Bios pilini çıkarıp tekrardan takın. Bu işlemi yaptıktan sonra bios eski ayarlarına dönecektir.
Öncelikle yardımcı olduğun için teşekkürler hocam. Lakin biosu ayarlarına döndürsem bile flash belleği görmesine rağmen ve flashı en üst seceneğe almama ragmen f10 basıp save /exit dediğimde yine windowsu normal açıyordu format bölümüne geçmiyordu USB takılı olduğu halde. Bu konuda bilgin var mı ? ;( Not : USB ye kurulum iso belgesini doğru usb-dvd dowland tool ile yükledim )
@Browniem

Son düzenleme:
@Murat571 "security" bölümünden "secure boot managent" girin "secure boot : disabled" yapın bu şekilde deneyin.
Ayrıca usb kurulum için rufus öneririm. Daha önce kullanmadıysanız adım adım anlattım görselde oradan bakabilirsiniz.
SharedScreenshot.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı