Bilgisayar Sürekli Donuyor

Makaleler
25
Merhabalar, anakartımı garantiye vermiştim, garantiden geldi. Montajı yaptım çalıştı ama sürekli donuyor. Bazen 5 dakikada bazen 30 dakikada değişiyor bu açıkçası sinirimi bozdu. RAM testi yaptım sorun cikmadi, Harddiski HD tune ile tarattım sorun yok ne olmuş olabilir? Anakart garantiden geldikten sonra başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, anakartımı garantiye vermiştim, garantiden geldi. Montajı yaptım çalıştı ama sürekli donuyor. Bazen 5 dakikada bazen 30 dakikada değişiyor bu açıkçası sinirimi bozdu. RAM testi yaptım sorun cikmadi, Harddiski HD tune ile tarattım sorun yok ne olmuş olabilir? Anakart garantiden geldikten sonra başladı.

Sistem özelliklerini yazar mısın?

Sistem özelliklerini yazın. Ardından HD Tune ile Benchmark, Health ve Error Scan taraması yapın. Sonuçları buraya atın.

Benim sorunuma benzer bir sorununuz var. Çözüme ulaşır umarım. Ben de 4 aydan beri uğraşıyorum fakat hala çözüme ulaşamadım. Sanırım son çare parçaları tek tek satacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim sorunuma benzer bir sorununuz var. Çözüme ulaşır umar

Benim sorunuma benzer bir sorununuz var. Çözüme ulaşır umarım. Ben de 4 aydan beri uğraşıyorum fakat hala çözüme ulaşamadım. Sanırım son çare parçaları tek tek satacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim sorunuma benzer bir sorununuz var. Çözüme ulaşır umar
Ben açıkçası sorunu şöyle çözdüm. Ramleri auto modda değilde manuel MHz olarak ayarladım ve voltajı stok voltajından biraz fazla verdim. Bu işe yaramadıysa bios da işlemci bellek kontrolcüsü için voltaj ayarı varsa (CPU NB VID Control olarak geçiyor bende) biraz voltajını arttırın şuanlık sıkıntı kalmıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı