Bilgisayar sürekli donuyor

Bilgisayarın bayadır açık oldugunu belirtmek isterim.

Dereceler normal değil kardeşim sen termal macun al kasayi sök ve işlemci bölümüne gel orada korumus termal macun olacak tamamen temizle fanları temizle sonrasında Speed fan ile kontrol et program bazen yanlişlilik verebilir.
Daha bugün termal macununu bilgisayarcıdan ücretsiz olarak aldım koydum tozlarını alabildigim kadar aldım.

Şırıngaya yeterince koydugu için para istemedi.

Nasıl üçretsiz olarak alabiliyorsun ben bilgisayarcidan 2 adet termal macunu 20 TL'ye almiştim yani bayağı kalitesiz çikmişti internetten siparis etmek zorunda kalmiştim.

Dereceler normal değil kardeşim sen termal macun al kasayi sök ve işlemci bölümüne gel orada korumus termal macun olacak tamamen temizle fanları temizle sonrasında Speed fan ile kontrol et program bazen yanlişlilik verebilir.

Nasıl üçretsiz olarak alabiliyorsun ben bilgisayarcidan 2 adet termal macunu 20 TL'ye almiştim yani bayağı kalitesiz çikmişti internetten siparis etmek zorunda kalmiştim.

Bizim mahallenin bilgisayarcısı kalitesiz vermemiş neden para almadı diye soracaksan mercan tanesi kadar bir şey nie para alacağım dedi bunun oğlu bu macun işlerinden anlıyor kendiside sorun etmedi zaten.

Hocam fan tam takılmamıştı taktım şu an durum iyi mi acaba? Boştayken 35'e kadar düşüyor

Boşta 35 derece normal bir değer. Çok daha düşük sıcaklıklar için soğutmaya iyi bütçe ayırmalısın. Kaldı ki E7200 işlemciden bahsediyoruz. 65W TDP'si var. Bu sistem çok normal değerler. Kasma donma yaşamıyorsanız bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.

HDD mi SSD mi kullanıyorsunuz?
hdd
Eğer sürekli donmalar yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri söyleceğim.

Bilgisayarin kasasını açin ve ne kadar toz varsa temizleyin eğer laptopsa laptop zor kasa ise kolay.
Gelecektir ve termal macunuda değişim yapmalısınız size önerim Cooler Master'in termal macunu kullanmanız sizi çok rahatlatacaktır donmalar azalacak ve format atmanıza gerek kalmayacaktir.
laptop kullanıyorum ve fanını temizledim küçük küçük sürekli donma olmuyor oyunda iyi olmasına rağmen masaüstünde donuyor ve hiçbir şee tıklayamıyorum

Lütfen SSD kullanmanızı tavsiye ediyorumç
almayı düşünüyorum ama üstlerde macun kullanmamı da tavsiye ediyorlar onunda bir faydası olur mu
Donmak derken yavaşlamamı ?

İşlemciniz ısınıyor olabilir fanını ve termal macununu yenileyebilirsiniz.
Donmak derken yavaşlamamı ?

İşlemciniz ısınıyor olabilir fanını ve termal macununu yenileyebilirsiniz.
hayır masaüstünde ekranım donuyor ve hiçbir şeye tıklayamıyorum ve çok sıklıkla donmuyor ama donduğunda çok uzun süre geçmiyor ama chkdsk yaptığımda birkaç günlüğüne geçiyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı