Bilgisayar sürekli kendini yeniden başlatıyor

Herackkaman

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Bir gece bilgisayarım çalışıyordu ve sabah kalktığımda bilgisayarıma güç gidiyordu fanların ışıkları yanıyor ama klavyeye güç gitmiyor aynı zamanda görüntü de gelmiyordu. Sonradan fark ettim ki fanlar sürekli bir hızlanıp duruyor kendine yeniden başlatıyor gibi geldi. Sonra GPU'yu RAM'leri söküp taktım tüm bilgisayarı kolonyayla temizleyip kuruttum şimdi hâlâ aynı sorun devam ediyor. Yardımcı olur musunuz?

Çalışan başka bir bilgisayarın varsa ve elinde USB varsa o USB'ye Linux Mint yazdırıp sistemdeki tüm diskleri çıkardıktan sonra takın. Ve sistemi çalıştırın. Eski sistemlerde bir ihtimal EFI bozulduğu zaman siyah ekran problemi oluyor. Belki o yüzden olabilir.

Hiç sinyal alamıyorum ama isterseniz deniyebilirim.

Sistem bilgilerini bilemiyoruz ki. Net bir cevap vermek zor.

Anakart B450M S2H.

Sistem bilgilerini bilemiyoruz ki. Net bir cevap vermek zor.

Ancak evet ben de PSU'yu bilmiyorum galiba Donanım Arşivi da-2 sistem olması gerekiyor ancak PSU oradaki PSU mu bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısını yaşamıştım. RAM kaynaklıydı. Bazen açılıp okumuyordu ya da MHz ayarı değiştiremiyordum. En son anakart değiştirdim. RAM'lerin ucunu silgiyle silip slot değiştirmeyi deneyin.

Aynısını yaşamıştım. RAM kaynaklıydı. Bazen açılıp okumuyordu ya da MHz ayarı değiştiremiyordum. En son anakart değiştirdim. RAM'lerin ucunu silgiyle silip slot değiştirmeyi deneyin.
Denedim ama malasef bir sonuç alamadım. Şuan sorunum bilgisiyar kendini yeniden başlatmıyor klavyeye vs güç gidiyor ancak görüntü alamıyorum.

Bilgisayar kendini açıyor mu, fanlar dönüyor mu, BIOS ekranına girebiliyor musunuz, öyle ise yukarıda yazılmış, USB'ye Ubuntu yükleyin, BIOS'tan açılışı kurulum yapar gibi USB'ye yönlendirin, Ubuntu'yu kurmadan try seçeneği ile ilerleyin. Ekranda ilerleyebiliyorsanız Windows çökmüştür, tekrar kurun.

Bilgisayar kendini açıyor mu, fanlar dönüyor mu, BIOS ekranına girebiliyor musunuz, öyle ise yukarıda yazılmış, USB'ye Ubuntu yükleyin, BIOS'tan açılışı kurulum yapar gibi USB'ye yönlendirin, Ubuntu'yu kurmadan try seçeneği ile ilerleyin. Ekranda ilerleyebiliyorsanız Windows çökmüştür, tekrar kurun.

Merhaba bilgisayar açılıyor fanlar dönüyor klavyeye ve bileşenlere güç gidiyor ancak ekrana bağlantı gelmiyor BIOS ekranını dahi göremiyorum.

Zor gelmeyecekse şunu dene: Kasanın güç kablosunu çıkar, Ekran kartını çıkar, ardından BIOS pilini ve RAM'i çıkar, elini kasadaki Power tuşuna 10-15 saniye basılı tut, sonra pili tak, RAM'i ve ekran kartını tak.

Merhaba bilgisayar açılıyor fanlar dönüyor klavyeye ve bileşenlere güç gidiyor ancak ekrana bağlantı gelmiyor BIOS ekranını dahi göremiyorum.

BIOS'a giremiyorsunuz, açılışta aşağıdaki gibi görüntü var mı, varsa ve tek HDD niz varsa HDD bozulmuş olabilir, birden fazla HDD varsa, C'nin olduğu HDD'yi söküp deneyin.

Ayrıca ekran kartını söküp takmayı denediniz mi, yazdığınızı fark etmedim.

Dosya Ekleri

• 20210513_190258.jpg
    20210513_190258.jpg
    195,6 KB · Görüntüleme: 7
BIOS'a giremiyorsunuz, açılışta aşağıdaki gibi görüntü var mı, varsa ve tek HDD niz varsa HDD bozulmuş olabilir, birden fazla HDD varsa, C'nin olduğu HDD'yi söküp deneyin.

Merhaba görüntü almıyorum bu yüzden BIOS'a giremiyorum tahminimce Windows'ta bir problem yok, problem şu an görüntü olmaması. Kabloyu farklı bir cihazla test ettim çalışıyor. Yazının başında farklı bir problem alıyordum sonra BIOS resetledik ve şu an sadece görüntü problemi alıyorum. Ekran kartım çalışıyor fanları dönüyor.

Zor gelmeyecekse şunu dene: Kasanın güç kablosunu çıkar, ekran kartını çıkar, ardından BIOS pilini ve RAM'i çıkar, elini kasadaki Power tuşuna 10-15 saniye basılı tut, sonra pili tak, RAM'i ve ekran kartını tak.

Merhaba bunu denedik ancak dediğiniz sırayla tekrar denememi ister misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı