Bilgisayar sürekli kendini yeniden başlatıyor

Herackkaman

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Bir gece bilgisayarım çalışıyordu ve sabah kalktığımda bilgisayarıma güç gidiyordu fanların ışıkları yanıyor ama klavyeye güç gitmiyor aynı zamanda görüntü de gelmiyordu. Sonradan fark ettim ki fanlar sürekli bir hızlanıp duruyor kendine yeniden başlatıyor gibi geldi. Sonra GPU'yu RAM'leri söküp taktım tüm bilgisayarı kolonyayla temizleyip kuruttum şimdi hâlâ aynı sorun devam ediyor. Yardımcı olur musunuz?

Merhaba görüntü almıyorum bu yüzden BIOS'a giremiyorum tahminimce Windows'ta bir problem yok, problem şu an görüntü olmaması. Kabloyu farklı bir cihazla test ettim çalışıyor. Yazının başında farklı bir problem alıyordum sonra BIOS resetledik ve şu an sadece görüntü problemi alıyorum. Ekran kartım çalışıyor fanları dönüyor.

Merhaba bunu denedik ancak dediğiniz sırayla tekrar denememi ister misiniz?

Ekran kartını sök tak yaptın mı?

Aynı sorunu yaşadım, bilgisayarcı kullandığım kablolardan birinin (ekrana bağlanan görüntü kablosu) anakarta kısa devre yaptırdığını söyledi. Benimde fanlar dönüyor ışıklar yanıyor ekrana görüntü gelmiyordu. Bilgisayarcı nasıl çözdü bilmiyorum.

Farklı HDMI da denemiş olmalısınız. Öyle ise tek tek kablo ve parça testi yapmak için servise gitmekten başka çözüm kalmadı.

Merhaba şöyle bir güncelleme yapayım bir türlü servise götürme fırsatım olmadı ancak şöyle bir şeyle karşılaştım. Bilgisayarın anahtarını kapatıp BIOS pilini çıkarıp tahta parkeye koyduktan sonra yaklaşık 12 saat civarında bekliyorum ve bilgisayar çalışıyor o kısa sürede açıp kapattığımda tekrar geliyor ancak birkaç saat süre sonra kendiliğinden kapanmış oluyor ve tekrar açılmıyor kendiliğinden kapanma durumu konusunda emin değilim bilgisayarın bir ayarı olabilir bakma fırsatım olmadı ancak bahsettiğim işlemi yapana kadar tekrar gelmiyor sizce sebebi ne olabilir?

Merhaba şöyle bir güncelleme yapayım bir türlü servise götürme fırsatım olmadı ancak şöyle bir şeyle karşılaştım. Bilgisayarın anahtarını kapatıp BIOS pilini çıkarıp tahta parkeye koyduktan sonra yaklaşık 12 saat civarında bekliyorum ve bilgisayar çalışıyor o kısa sürede açıp kapattığımda tekrar geliyor ancak birkaç saat süre sonra kendiliğinden kapanmış oluyor ve tekrar açılmıyor kendiliğinden kapanma durumu konusunda emin değilim bilgisayarın bir ayarı olabilir bakma fırsatım olmadı ancak bahsettiğim işlemi yapana kadar tekrar gelmiyor sizce sebebi ne olabilir?

Donanımsal bir sorun gibi görünüyor. Önce yeni BIOS pili alıp değiştirin, bilgisayar çalışırken, Windows'un yüklü olduğu HDD'nin sağlığını bir kez daha kontrol edin. BIOS üzerinden değil, Windows açıkken RAM testi yapan program ile RAM'leri test edin. Hepsi normal ise, o anda önemli verilerinizi yedek alın. Sonra tekrar BIOS'a ulaşabiliyorken format atın.

Geri
Yukarı