Bilgisayar sürekli otomatik onarıma giriyor

Shagged

Centipat
Öncelikle merhaba. Yaklaşık 1 hafta önce bilgisayarı her zaman ki gibi kapattım ve ertesi gün açtığımda otomatik onarım hatası adlı bir problem karşıma çıktı. Bununla ilgili sosyal medya ve platformlar da yer alan tüm önerileri denememe rağmen hiçbirinden sonuç alamadım. Hatta isin garip kısmı format DVD'si hazırlattım (ne kadar düzgün yaptı adam şüpheliyim). PC, DVD'yi görüyor ama yükleme yapmıyor.

Bugün USB getirttim, USB'yi görüyor ancak hiçbir şekilde format ekranına gelmiyor. Sadece BIOS'dan USB'yi seçiyorum, DVD'yi seçiyorum. Yine otomatik onarım ekranındayım yani lanetlendim. USB'de taksam DVD'de taksam otomatik onarım ekranından çıkamıyorum. İnternette yer alan tüm CMD komutlarını vs denedim. Format DVD'si veya USB'si takmama rağmen format ekranına değil, yeniden otomatik onarım ekranına gidiyorum (sanki DVD ve USB bin içinde ISO yüklü değilmiş gibi) ve USB ve DVD'yi ben hazırlamadığım için içeriğini de PC açılmadığı için kontrol edemedim. Ancak 2 ayrı kişi ikisini de yanlış hazırlayamaz herhalde. Sizce sorunun kaynağı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC yi fişini çekerek kapatıyorsanız böyle bir şey der genelde bende yaşamıştım. Bir süre sonra işletim sistemi bile açılmıyor format atmak zorunda kalıyorsun.

Bende de aynı sorun meydana gelmişti. Başlangıç onarımı denedim, çözemedi. Sıfırlamayı denedim. çözemedi.

En sonunda temiz format atmak zorunda kaldım, başka bir bilgisayardan format USB'si hazırlayıp :)

Bilgisayarı kapatırken nasıl kapattınız? Başlat menüsünden mi, yoksa düğmesine basılı tutarak veya fişini çekerek mi?
PC yi fişini çekerek kapatıyorsanız böyle bir şey der genelde bende yaşamıştım. Bir süre sonra işletim sistemi bile açılmıyor format atmak zorunda kalıyorsun.
Bilgisayarı kapat tuşuna bastım kapanmadi 2. Kez bastım kapanmadi en sonunda fişini çektim bilgisayarın açmaya çalıştığımda bu oldu.
Bende de aynı sorun meydana gelmişti. Başlangıç onarımı denedim, çözemedi. Sıfırlamayı denedim. çözemedi.

En sonunda temiz format atmak zorunda kaldım, başka bir bilgisayardan format USB'si hazırlayıp :)
Hocam covid testim pozitif bilgisayarcı olmayan 2 ayrı kişiye biri DVD diğeri USB olmak üzere format DVD si ve USB si hazirlattim ancak PC DVD ve USB yi görüyor seciyorum ancak DVD ve USB sanki bosmus gibi tekrar ayni sayfaya atıyor yani format ekranı gelmiyor. Büyük ihtimal düzgün ayarlayamadilar başka açıklaması yok.

Bilgisayarı kapat tuşuna bastım kapanmadi 2. Kez bastım kapanmadi en sonunda fişini çektim bilgisayarın açmaya çalıştığımda bu oldu.

Hocam covid testim pozitif bilgisayarcı olmayan 2 ayrı kişiye biri DVD diğeri USB olmak üzere format DVD si ve USB si hazirlattim ancak PC DVD ve USB yi görüyor seciyorum ancak DVD ve USB sanki bosmus gibi tekrar ayni sayfaya atıyor yani format ekranı gelmiyor. Büyük ihtimal düzgün ayarlayamadilar başka açıklaması yok.
Normal format atarsanız çözüme varırsınız.

Anlaşılan hard diskiniz veya Windows dosyalarınız hasar almış. Otomatik onarmanın işlemi bitirmesi için sabırlı olun.

Anlaşılan hard diskiniz veya Windows dosyalarınız hasar almış. Otomatik onarmanın işlemi bitirmesi için sabırlı olun.

1 Haftadır otomatik onarım yapıyor hocam zaten. Yaklaşık 30 saniye sonra C:\Windows\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt otomatik onarım basarili değil gibi bir yazı çıkıyor.

Normal format atarsanız çözüme varırsınız.

Evet şu karantina bitince düzgün bir format USB'si veya DVD'si ayarlayıp yapacağım.

1 Haftadır otomatik onarım yapıyor hocam zaten. Yaklaşık 30 saniye sonra C:\Windows\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt otomatik onarım basarili değil gibi bir yazı çıkıyor.

Evet şu karantina bitince düzgün bir format USB'si veya DVD'si ayarlayıp yapacağım.
O halde format atmanız gerekiyor. O da olmazsa hard diskiniz arızalanmıştır.

Geri
Yukarı