Bilgisayar tamircileri nasıl kısa sürede format atıyor?

Emre_42

Femtopat
Daha fazla  
Formatı 10 dakikada atıyorum. Windows Update de 2 saat sürüyor, (Windows 8.1'de Windows Update biraz uzun sürüyor, Windows 10'da böyle değil) programları ve sürücüleri yarım saatte yüklüyorum. Toplam 2 buçuk saat sayılır. Bilgisayarcı ise yarım saatte falan yapıyor. Nasıl oluyor bu iş? Bende mi bir şey var, bilgisayarcıda mı?

Sistem Özelliklerim;
  • 4 GB RAM DDR3 1.600 MHz
  • 240GB SSD
  • Intel® Pentium® 2020M işlemci
  • İşlemci Hızı2.40 GHz

Sürekli yaptıkları bir iş olduğu için elleri alışıyor, bazı bilgisayarcılar driverleri ek programlar ile kurdukları için hızlı olabiliyor fakat güvenli bir yöntem değil.

USB hızları daha hızlı olabilir. Bilgisayarlara baktıkça zaten tecrübe kazanılıyor. Bu sayede sürücülerin nereye uygun olup olmayacağı, nereden bulunacağını daha iyi buluyorlar.

Onların elinde araç seti ve özel düzenlenmiş kurulum medyaları mevcut. Attıkları Windows medyası özel düzen ve tam güncellenmiş olarak hazır olur. Araçlar için özel bir şekilde bütün programları içeren bir flash bellekleri mevcut olur.

İstedikleri kadar hızlı tamir etsinler kapılarına dahi uğramam onların hep bir hainlik peşindeler bir kere beni dolandırdı mahallemizdeki bilgisayarcı o zaman 11 yaşındaydım.

Sürücü yükleme yazılımları dediğiniz Driver Booster, Driver Pack Solution gibi yazılımlar mı. Eğer bunlarsa Bende kullanmıyorum zaten böyle yazılımları. Bu yüzden format sonrası işlemler biraz daha uzun sürüyor olabilir.

Geri
Yukarı