Bilgisayar tavsiyeniz nelerdir?

Bütçe
5000₺
Bu 3000 serisini lütfen bakın lütfen önermeyin. Çektiği enerji yaydığı ısı ve performansı berbat.

Markadan markaya değişir.
Casper ve diğer markalar aynı işlemciyi kullanıyorlar. Neden ısı ve performans farkı var? İşlemci ile alakası yok ürünün anakartı ve kasasıyla alakalı dedikleriniz. Lenovo'da bu sorunlar olmaz. Önerdiğim bilgisayarı geçen hafta kendim satın aldım zaten. Gayet performanslı ve ısınmayan bir cihaz.

Markadan markaya değişir.
Casper ve diğer markalar aynı işlemciyi kullanıyorlar. Neden ısı ve performans farkı var? İşlemci ile alakası yok ürünün anakartı ve kasasıyla alakalı dedikleriniz. Lenovo'da bu sorunlar olmaz. Önerdiğim bilgisayarı geçen hafta kendim satın aldım zaten. Gayet performanslı ve ısınmayan bir cihaz.
Hayır hocam yanlışınız var. Bu seri maalesefki İntele göre geride. Fiyatları da 3 aşağı 5 yukarı yakın. Neden kötü bir işlemci alsın ? 4000 serisi hariç mobil Ryzen alınmamalı.

Herkese merhaba,
Arkadaşlar öncelikle bilgisayarı acilen alma isteğime değineyim. Tez yazıyorum, bu güne kadar birçok ödevi telefondan zar zor hallettim ama tez yazmak kolay olmayacak ve uzun süreli bilgisayara ihtiyacım var, ödünç alamıyorum.
Bilgisayarlardan çok anlamam, 15 yaşında kullandım en son... 7 sene olmuş.
Dizüstü bilgisayar alacağım. Bütçem maksimum 5.000₺, üzerine çıkmaması çok iyi olur ama 500 lira esnetebilirim. Fotoğraf çekiyorum, Photoshop yaptığım için grafik tasarım programları kullanmak istiyorum. Oyun oynamıyorum, elbette 5.000-5.500'e alacağım bilgisayarda CS:GO, PUBG oynayabilirsem ne ala ama öncelikle ödevlerimi yapabileceğim ardından Photoshop yapabileceğim bir bilgisayara ihtiyacım var. Tavsiyeniz var mıdır?
Batarya ömrü mü önemli yoksa güçlü olması mı birde bütçeni 3500'e çekip oyun oynayamayacağın ama tez yazacak pc alabilirsin

Hayır hocam yanlışınız var. Bu seri maalesef ki Intel'e göre geride. Fiyatları da 3 aşağı 5 yukarı yakın. Neden kötü bir işlemci alsın? 4000 serisi hariç mobil Ryzen alınmamalı.

Ryzen 3 nasıl Ryzen 7'den iyi oluyor? Adamı kanser etmeyin gözünüzü seveyim.

Ryzen 3 nasıl Ryzen 7'den iyi oluyor? Adamı kanser etmeyin gözünüzü seveyim.
Bakabilirsin testlerine geçtiği de oluyor başa başa olduğu da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çoğu oyunda geçiyor bile 4300U. Counter'da büyük fark atmış mesela. Diğer oyunlarda da kafa kafaya.

Bakabilirsin testlerine geçtiği de oluyor başa başa olduğu da.

İlk defa kelimelerim kifayetsiz kaldı yazacak bir şey bulamıyorum.
4.nesil Ryzen 3'ün 3.nesil Ryzen 7'den iyi olduğunu beyan ettiniz ve bunu iddia etmeye devam ediyorsunuz.
Almayın attığım bilgisayarı. Isınma ve performans sorunu olduğunu profesörler açıkladı.
İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı