Bilgisayar tavsiyeniz nelerdir?

Bütçe
5000₺
İlk defa kelimelerim kifayetsiz kaldı yazacak bir şey bulamıyorum.
4.nesil Ryzen 3'ün 3.nesil Ryzen 7'den iyi olduğunu beyan ettiniz ve bunu iddia etmeye devam ediyorsunuz.
Almayın attığım bilgisayarı. Isınma ve performans sorunu olduğunu profesörler açıkladı.
İyi forumlar.
1618916906365.png

Dosya Ekleri

• 1618916898392.png
    1618916898392.png
    144,1 KB · Görüntüleme: 13
Arkadaşlar adam laptop tavsiyesi istemiş işlemci performansı kavgasına girdiniz düzgünce önerinizi yapın sonra gidip konu açıp tartışın işlemcileri

4.1 4.2 GHz de çalışabileceğine inanıyor musunuz?

Kendim kullanıyorum arkadaş.
1 hafta önce ofise satın aldım daha neyin lafındasın. Kullanmasak görmesek attığınız laflara inanacağız.
4.nesil Ryzen 3'ün 3.nesil Ryzen 7'den tek farkı 3200MHz frekansa kadar bellek çalıştırabiliyor olması. 4.nesillerde işlemci yüzeyini ve çekirdek materyalini değiştirmediler. 3.nesilin ısındığını beyan ediyorsunuz fakat 4. ve 3. nesil arasında materyal değişikliği yapılmadı. Bellek hızlarında ve çekirdek hızlarında değişiklikler yapıldı. Gelip de 3.nesil ısınıyor 4.nesil en alt seviye işlemci satın alın diyemezsiniz üstüne kafa tutuyorsunuz adil olmayan benchleri atıyorsunuz.

Batarya ömrü mü önemli yoksa güçlü olması mı birde bütçeni 3500'e çekip oyun oynayamayacağın ama tez yazacak pc alabilirsin
Yani bir 4-5 sene kullanabileceğim bir şey olsa iyi olur. Tez için spss kullanacağım, photoshop da kullanırım. Oyun çok önemli değil olursa diye yazdım ama kasmıyorum o kadar.
Bu bilgisayar FreeDOS, kendiniz Windows 10 kurabilir misiniz?
Daha önce böyle kurulum yapmadım ama arkadaşlarım yardımcı olabilir büyük bir problem değilse.

Yani bir 4-5 sene kullanabileceğim bir şey olsa iyi olur. Tez için spss kullanacağım, Photoshop da kullanırım. Oyun çok önemli değil olursa diye yazdım ama kasmıyorum o kadar.

Daha önce böyle kurulum yapmadım ama arkadaşlarım yardımcı olabilir büyük bir problem değilse.

O model zaten satışta değil. Bakmadan atmış arkadaş.

Hocam siz bu modeli öneriyorsunuz değil mi? Bir arkadaşım da ram 8 ssd 512 olursa iyi olur dedi. Şu eklediğim bilgisayarı da fiyatı uygun diye önerdi. Spss tez için kullanacağımız program, cs photoshop da kullanmak istiyorum oyun konusunda bir ısrarım yok olmasa da olur olsa kaymak olur modundayım.

https://www.hepsiburada.com/hp-250-...ilgisayar-1q3b1es-p-HBV00000XEC1H?magaza=Ares

Çok büyük bir şey değil sadece bilgisayara Windows 10 kurulum USB'sini takacaksınız sonra bilgisayar USB üzerinden başlayacak kurulum yapacaksınız.
Tamamdır hallederim onu fredos sıkıntı değil o zaman.

Son düzenleme:
Hocam siz bu modeli öne

sunuz değil mi? Bir arkadaşım da ram 8 ssd 512 olursa iyi olur dedi. Şu iki bilgisayarı da fiyatları uygun diye önerdi. Spss tez için kullanacağımız program, cs photoshop da kullanmak istiyorum oyun konusunda bir ısrarım yok olmasa da olur olsa kaymak olur modundayım.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...81wb00b1tx-p-HBV00000UZWIZ?magaza=HepsiburadaHP 250 G7 Intel Core i3 1005G1 1TB MX110 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 1Q3B1ES

https://www.hepsiburada.com/hp-250-g7-intel-core-i3-1005g1-1tb-mx110-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-1q3b1es-p-HBV00000XEC1H?magaza=Ares

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aldığınızda bakarsınız.

Hocam siz bu modeli öneriyorsunuz değil mi? Bir arkadaşım da RAM 8 SSD 512 olursa iyi olur dedi. Şu iki bilgisayarı da fiyatları uygun diye önerdi. Spss tez için kullanacağımız program, CS Photoshop da kullanmak istiyorum oyun konusunda bir ısrarım yok olmasa da olur olsa kaymak olur modundayım.

Ben bu modeli öneriyorum.
İçerisinde grafik işlemci olarak Vega 10 bulunuyor. İşlemci Ryzen 7 3700U ona da denecek laf yok.
Solid ve AutoCAD için satın aldık bizde. Öneririm çok performanslı bir cihaz. 4+4RAM kullanıldığı için oyun tarafında tam performansta kullanabilirsiniz bilgisayarı.
HP'yi alırsanız memnun kalmayacağınızın garantisini veririm. Omen olmadığı sürece HP alınmaz, aldırılmaz.

Ben bu modeli öneriyorum.
İçerisinde grafik işlemci olarak Vega 10 bulunuyor. İşlemci Ryzen 7 3700U ona da denecek laf yok.
Solid ve AutoCAD için satın aldık bizde. Öneririm çok performanslı bir cihaz. 4+4RAM kullanıldığı için oyun tarafında tam performansta kullanabilirsiniz bilgisayarı.
HP'yi alırsanız memnun kalmayacağınızın garantisini veririm. Omen olmadığı sürece HP alınmaz, aldırılmaz.
@Kuz gun bu laptop kaçmaz hocam. Lenovo da ısınma falan da olmuyor. Bunu öneririm.
Özellikle 4+4.

Yeni konular

Geri
Yukarı