Bilgisayar tehlikesiz ve gizli bir şekilde nasıl bozulabilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de gelen yorumlar biraz saçma. Mizah konusu değilse ciddi cevap gelmesi lazım. Yok başkası o bilgisayarı arıyor falan. Bunlara ceza verilmeli bence.

Arkadaş bozmak istiyor. Biz de yöntem vereceğiz. Kaza süsü dedim, bilgisayara virüs falan atabilirsiniz. Ya da donanımsal olarak bir şeyler yapmalısınız.

Elindeki takas edebilir veya satabilir, yeter ki ebeveynlerine efendice durumu izah etsin.

İyi durumları olabilir fakat borçları varsa? Bu yapılan gerçekten güzel bir şey değil. En azından bilgisayarı olmayan birine verebilir ya da ucuz bir şekilde satılabilir.

Ben de bir aile babasıyım. Böyle bir şey tavsiye edilemez.

Ailesi bilgisayardan anlamıyorsa BIOS pilini vs sökebilir görmezler bile. Hem bilgisayar bozulmaz yenisi gelince satar eskisini.

Hayır. Ailesi gerçekten bu şekilde. Yani şey gibi bu: Evde kırık bir masan vardır ama sonuçta masan vardır bu yüzden yeni bir masa almazsın.
O zaman şöyle bir önerim olabilir:
  1. Ekran kartını söksün, macunu silsin.
  2. Bilgisayarı çalıştırsın ve ağır bir oyun açsın.
  3. Ekran kartlarında belli bir sıcaklık derecesi var, onu geçince sistem kapanır. Bunu ailesine göstersin.
  4. Eğer sistem kapanmazsa 2. aşamayı fan kablosunu sökerek tekrar denesin.
Sorumluluk kabul etmiyorum ve bu yöntemi de istisnai durumlar dışında önermiyorum. Uğraşmak yerine harçlıklarını biriktirip ya da bireysel iş yapıp kendisi alması çok daha iyi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı