Çözüldü Bilgisayar temizlik sonrası açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yigitrei06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bilgisayar 3, PSU 1 aylık yani daha yeniler. PC içini temizlemek ve macun sürmek için her şeyi söktüm, temizledim, sonra tekrar taktım. Bunları yapmadan önce uzun süreli olarak çalışır durumdaydı. Şu an PSU ya kablosunu bağlayıp güç tuşuna bastığım zaman hiçbir etkileşim olmuyor. Bunun sebebi nedir? Her şeyi doğru taktım. Altta jumper kablo sıralaması da doğru. 6-7 kez kontrol ettim ama açamıyorum.

IMG_20201219_004000.jpg

PSU CPU beslemesini doğru kablo ile yaptınız mı?
Dediğiniz kablo psu dan çıkan üstünde PCI E yazan kablo ise yukarıda ki sol tarafa taktım önceden de orda takılıydı.
Her şeyi çok nazik yaptım elektronik kısmına dokunmadım bile nerdeyse fanları temizledim.

Dediğiniz kablo psu dan çıkan üstünde PCI E yazan kablo ise yukarıda ki sol tarafa taktım önceden de orda takılıydı.
Hatta nasıl temizlediğimi anlatmam faydalı olur galiba sorun çözümü için bilgisayarın içi toz yığını doluydu saç kurutma makinasını soğuk ayarında uzaktan tutup tozları aldım filtre ve fan içlerini yumuşak diş fırçasıyla temizledim CPU fanını kulak çubuğuyla hafif hafif temizledim fan bloğunu söküp fındık tanesinden bile küçük macun sürdüm dokundurdum resmen
başka bir şey yapmadım.

Pinleri kontrol edin çok basit kaçar. Bende temizlediğimde pc açılıyordu fakat çok saçma sesler gelmeye başladı ve güç kaynağımdan çok tıkırtı gelmeye başladı. Bilgisayarcıya gittiğimde bana rami bozduğumu ve güç kaynağının acilen değiştirilmesi gerektiğini söyledi. En sonunda güç kaynağından yanık kokusunu aldığım gibi çöpe attım. Bence bilgisayarcıya götürmekte fayda var ama parçaları bilgisayarcıdan almanı tavsiye etmem. Hem pahalı hemde kalitesiz satıyorlar. Kasana baksınlar arızalı parça varsa kendin internetten sipariş edip kullanırsın.

2 gün önce benim başıma geldi. Ana karta, kasanın güç bağlantısını yanlış bağlamışım. Güç düğmesinin tuşu doğru yerde değildi. Sorun ondan kaynaklı olabilir. Tekrar kontrol edin.

Ya da prizden PSU'a gelen kablo bazen tam oturmuyor. Tavsiyem tüm kasayı sökün uzay montaj yapın.

Geri
Yukarı