Bilgisayar temizlik sonrası görüntü gelmiyor

StormaS

Hectopat
Bilgisayari temizlemek amaciyla kasayi sokup islemci fanini yerinden çıkardım. Elektrikli süpürgeyle temizlemeye başladım. Temizlik bitince islemci fanını yerine takdim. Ufakdan bir de elektrikli supurgeyi anakartin uzerinde falan gezdirdim iyice temizlensin diye. Daha sonra bilgisayari çalıştırdığımda bilgisayar ilk açılırken 1 defa yüksek fan sesi ve ardindan bir defa da bip sesi gelip bilgisayar açılırdı. Ama şu an 1 defa yüksek fan sesi gelip 1 defa da düşük sesle fan sesi geliyor. HDD ışığı yanmıyor. Bip sesi de gelmiyor. Monitöre görüntü de gelmiyor. Acaba sorun nedir? Bütün kabloları kontrol ettim hiçbir sorun yok. Bilen biri yardım ederse cok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayari temizlemek amaciyla kasayi sokup islemci fanini yerinden çıkardım. Elektrikli süpürgeyle temizlemeye başladım. Temizlik bitince islemci fanını yerine takdim. Ufakdan bir de elektrikli supurgeyi anakartin uzerinde falan gezdirdim iyice temizlensin diye. Daha sonra bilgisayari çalıştırdığımda bilgisayar ilk açılırken 1 defa yüksek fan sesi ve ardindan bir defa da bip sesi gelip bilgisayar açılırdı. Ama şu an 1 defa yüksek fan sesi gelip 1 defa da düşük sesle fan sesi geliyor. HDD ışığı yanmıyor. Bip sesi de gelmiyor. Monitöre görüntü de gelmiyor. Acaba sorun nedir? Bütün kabloları kontrol ettim hiçbir sorun yok. Bilen biri yardım ederse cok sevinirim.

Elektrikli süpürge zarar verme ihtimalı fön makinesine göre daha çok fön makinesini soğuk havada kullanacaktın tabii.

Ben bileşenlerin tam oturmadığı kanaatindeyim, dikkatlice kontrol ederseniz sorun hallolacaktır. Diğer seferlerde elektrikli süpürge yerine bir saç kurutma makinesinin soğuk ayarını kullanmanız sizin için daha iyi olur.

İslemci fanını takarken biraz sorun yaşadım açıkçası. Acaba işlemci fanı zarar görmüş olabilir mi? Halen işlemci fanı tam takıldığından emin değilim.

Ben anlamam zaten bilgisayardan öyle yapacağım; dd. Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.

İstanbul'da oturuyosan kadıköyde bir bilgisayarcı var 2 seferdir oraya gidiyorum sana önerebilirim Uranium Bilgisayar.
İstanbul'da oturuyosan kadıköyde bir bilgisayarcı var 2 seferdir oraya gidiyorum sana önerebilirim uranium bilgisayar.

Hatta ekleme yapayım o bilgisayarcının olduğu yerde bir sürü bilgisayarcıda var oralara da sorabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı