Bilgisayar temizlik ve format sonrası ekran kartını görmüyor

umut055

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Bir süredir açmadığım bilgisayarıma format attım ve temizlik yapmak için parçaları çıkarıp tozlarını aldım. Formattan sonra ekran kartı driver'ını kurmaya çalışırken bilgisayarımın ekran kartını görmediğini fark ettim. BIOS güncelledim fakat fayda etmedi. En son ekran kartını çıkardım ve bu manzarayla karşılaştım. Sorun bundan kaynaklı mı? Çözümü var mı?

IMG_20191114_231251.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğraf da belirttiğin bölge normal dir. RAM ı çıkartıp farklı söket e takmayı denediniz mi ?

Başka bir anakartta deneyebilir misiniz? 1 pin eksik diye algılayıp algılamadığını bilemem ama anakart ekran kartı soketinde sıkıntı olabilir. Önce sorun ekran kartında mı yoksa anakartta mı onu öğrenmek daha yararlı olur.

Başka bir anakartta deneyebilir misiniz? 1 pin eksik diye algılayıp algılamadığını bilemem ama anakart ekran kartı soketinde sıkıntı olabilir. Önce sorun ekran kartında mı yoksa anakartta mı onu öğrenmek daha yararlı olur.
Başka anakartta deneme imkanım yok. Laptop kullanıyorum. Ayrıca yazmayı unutmuşum, ekran kartının fanı dönüyor ve ısınıyor. Her şey normal görünüyor ama bilgisayar ekran kartını görmüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı