Bilgisayar toplamada marka önerisi

Bütçe
Sınırsız
Merhaba, öncelikle üst düzey sistem toplamayı düşünüyorum. Anakart olarak başlayacağım Intel'ya da AMD işlemci arasinda hangisini seçeceğimi bilmiyorum. Performans istiyorum.
Anakartlarda şu 3 marka var hangisi iyi bütçe de sıkıntı yok.
ASUS MSI Gigabyte.
Hangisini seçmem gerek?
  • Markanın BIOS güncellemesi ve arayüzü hangisi iyi?
Bir de şöyle kombinasyonlar var aklımda.
  1. MSI anakart AMD işlemci Radeon ekran kartı.
  2. ASUS anakart Intel işlemci NVIDIA ekran kartı.
Bunların içerisinde değişiklikte yapılabilir markaların kendi arasındaki uyumluluk en iyi performansı için.
Ya da sizin kombinasyonunuz neler?
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

ASUS'un anakartlarının BIOS ekranı güzel oluyor. Ekran kartı olarak ben NVIDIA'cıyım. Bence NVIDIA ekran kartı tercih edin. İşlemci olarak artık AMD ve Intel arasında fazla fiyat farkı kalmadı ama işlemci MHz avantajından dolayı ve daha masrafsız upgrade için AMD işlemci alın bence.

GIGABYTE genel olarak şu 2 markanın aşağısında kalıyor uzak durun diyorlar bilmiyorum neden.
Nedenlerini yazdım hocam :D He bir de garanti politikası olarak ASUS ve MSI'ı daha çok seviyorum şahsen.

Bütçe belirtirsen komple sistem önerebiliriz.

ASUS'un anakartlarının BIOS ekranı güzel oluyor. Ekran kartı olarak ben NVIDIA'cıyım. Bence NVIDIA ekran kartı tercih edin. İşlemci olarak artık AMD ve Intel arasında fazla fiyat farkı kalmadı ama işlemci MHz avantajından dolayı ve daha masrafsız upgrade için AMD işlemci alın bence.
evet bu kriterlerin aynısını düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı