Bilgisayar Toplamak için Iran Alışveriş Sitesi Var mı?

eduP3

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650 Super, Ryzen 5 3600, Gigabyte b450m S2H, 8x2 XPG Ram.
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhabalar. Bu sıralar bilgisayar alma telaşındayım. Bu yüzden alacağım donanım parçalarının ve ekipmanların en uygun fiyatlı olanını bulmaya çalışıyorum. Geçenlerde ise bir yerde bir yazıya denk geldim. Bir arkadaş İran'dan tahmin edemeyeceğiniz kadar ucuz PC toplamış kendine. Ben de internette biraz aradıktan sonra herhangi bir bilgi bulamadım. Son zamanlarda TL'nin git gide değer kaybetmesinden dolayı Amazon'dan bile toplasam pahalı oluyor. Fakat bir site buldum ki kendisi İran'ın en büyük teknoloji sitesi olarak geçiyor. Lion Computer adında bir site baktığımda fiyatlar gerçekten de aşırı uygun. Ornek vermek gerekirse Gigabyte Aorus GeForce RTX 2080 Ti 11GB modeli 21,300,000 İran riyali yani 2876,88 TL Türkiye fiyatı ise Hepsiburada'da 10,610,72 TL arada inanılmaz bir fiyat farkı var. Fakat sitede global alışveriş yapılıyor mu bilmiyorum. Eğer sizin bildiğiniz global alışveriş yapılan uygun fiyatlı İran teknoloji sitesi varsa yazar mısınız? Ve bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Bahsettiğiniz site de dil değiştirme veya papara birimi değiştirme gibi özellikler göremedim. Büyük ihtimal sadece yerel gönderim yapan bir firma.

Ürün yurt dışından geleceği için büyük bir ihtimal vergi uygulanacaktır. Biliyorsunuz ki artık gelen hediyeye bile vergi vermek zorundayız. Yani demem o ki ucuz etin yahnisi yavan olabilir. Gümrüklerde uğraşabilirsiniz. İyice araştırın.

Ürün yurt dışından geleceği için büyük bir ihtimal vergi uygulanacaktır. Biliyorsunuz ki artık gelen hediyeye bile vergi vermek zorundayız. Yani demem o ki ucuz etin yahnisi yavan olabilir. Gümrüklerde uğraşabilirsiniz. İyice araştırın.
Bahsettiğiniz site de dil değiştirme veya papara birimi değiştirme gibi özellikler göremedim. Büyük ihtimal sadece yerel gönderim yapan bir firma.
Yorumlarınız için teşekkürler. Bir yolunu bupmaya çalışacağım. Olmazsa Amazon'dan alacağım.
Gidip elden almak lazım.
Bir kasa toplayıp gelsek yine vergi alırlar mı ki?
Sanmıyorum. Benim de aklımda şuan gidip almak var fakat zor iş işte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı